وصیت نامه تختی – برای اولین بار از وصیت نامه جهان پهلوان تختی رونمایی شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۳۰
برای اولین بار از وصیت نامه جهان پهلوان تختی رونمایی شد

برای اولین بار رونمایی از وصیت نامه تختی

دیروز برای اولین بار در تاریخ از وصیت نامه تختی رونمایی شد. این وصیت نامه توسط پسر این اسطوره ورزشی به صورت امانی در اختیار موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک قرار گرفته است. در واقع از این نامه در سالروز تاسیس موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک رونمایی شد. علاوه براین مورد، در این روز از چند تندیس از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی هم رونمایی شد.

برای اولین بار از وصیت نامه جهان پهلوان تختی رونمایی شد

برای اولین بار از وصیت نامه جهان پهلوان تختی رونمایی شد

متن وصیت نامه تختی

در متن این وصیت نامه، جهان پهلوان تختی ابتدا به حقانیت خداوند و پیامبر اسلام اقرار کرده است. سپس نوشته در کمال صحت بدن و کمال عقل و شعور این وصیت نامه را تنظیم کرده است. او املاک خود را لیست کرده و فردی را نیز به عنوان وصی معرفی نموده است. تختی از دو خواهرش و فردی که به عنوان قیم معرفی کرده، تقاضا نموده در مورد فرزندش با عدالت رفتار کنند و امور فرزند صغیرش را به درستی مدیریت کنند. او در ادامه اینگونه نوشته: از وصی و دو خواهر خود تقاضا نمود که در همه مورد خداوند متعال را شاهد و ناظر دانسته و در وصیت از صغیر یا صغار موصی بطوریکه در شان عمو و عمه می‌باشد کوتاهی و دریغ ننماید.

در پایان جهان پهلوان تاریخ تنظیم وصیت نامه اش را شانزدهم دی ماه یک هزار سیصد و چهل و شش خورشیدی برابر پنجم شوال یک هزارو سیصدو هشتادو هفت قمری ذکر کرده است.

موزه ملی ورزش

این موزه در سی و یکم اردیبهشت سال گذشته، توسط معاون اول رییس جمهور رسما افتتاح گردید. طبقه اول تاریخچه المپیکی ورزش ایران از المپیک ۱۸۹۶ آتن تا به امروز را روایت می‌کند. تندیس‌هایی از ورزشکاران شاخص ایران در المپیک از جمله رسول خادم، مرحوم قایقران، بهداد سلیمی، کیانوش رستمی، محمد نصیری، مرحوم مهر آیین نیز در این طبقه نصب شده است. در طبقه دوم موزه ورزش هم تاریخ ورزش ایران در عصر قدیم و جدید برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان