آزمایش کرونای ترامپ – جواب آزمایش کرونای ترامپ منفی اعلام شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۵

نتیجه آزمایش کرونای ترامپ

آزمایش کرونای ترامپ منفی اعلام شد. پزشک کاخ سفید در بیانیه‌ای اظهار کرد جواب آزمایش ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا به ویروس جدید کرونا منفی است.در بیانیه شان کانلی، پزشک کاخ سفید، خطاب به «استفانی گریشام» دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، آمده است: «عصر امروز تاییدیه منفی بودن جواب آزمایش [کرونا] رئیس‌جمهور را دریافت کردم» کانلی توضیح داد: «یک هفته پس از ضیافت شام با هیأت برزیلی، رئیس‌جمهور هنوز هم بدون علائم [ابتلا به کرونا] است»

ترامپ شامگاه شنبه گفته بود که یک روز قبل آزمایش ابتلا به کروناویروس داده و منتظر جواب آن است. این در حالی است که پزشکان کاخ سفید اواخر روز گذشته اعلام کردند که ترامپ هیچ نیازی به انجام تست کرونا ندارد.

جواب آزمایش کرونای ترامپ منفی اعلام شد

وضعیت اضطرار ملی در امریکا

ترامپ سه روز گذشته به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا وضعیت اضطرار ملی اعلام کرد. با اعلام این وضعیت، مسیر استفاده از ۵۰ میلیارد دلار بودجه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا باز خواهد شد.

ترامپ در روزهای آغاز بحران شیوع کرونا در آمریکا تلاش کرد آن را کوچک جلوه دهد و به همین سبب به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. پنهان‌کاری دولت او هم از جمله دیگر عواملی است که انتقادها علیه او را شدت بخشیده است.

پیش از این گزارش شده بود کاخ سفید به مقام‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت آمریکا دستور داده جلساتی که درباره ویروس کویید ۱۹ برگزار می‌شود را محرمانه تلقی کنند.

مسئله ابتلای احتمالی رئیس جمهوری آمریکا به بیماری ناشی از ویروس کرونا به برگزاری نشست فوق العاده کاخ سفید منجر شد. برگزاری این نشست فوق العاده پس از آن انجام شد که رسانه‌ها و منابع غیررسمی از ابتلای رئیس جمهوری برزیل به ویروس کرونا خبر دادند.

با توجه به اینکه رئیس جمهوری برزیل چند روزپیش، دیداری با ترامپ داشت و با او مذاکراتی را دنبال کرده بود و همین مسئله باعث شده تا احتمال ابتلای ترامپ به کرونا در یک نشست فوق العاده در کاخ سفید مورد بررسی قرار گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان