وضعیت بحرانی کرونا – تهران در وضعیت کاملاً بحرانی قرار دارد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۶

اوضاع در تهران به سمت مرحله خطرناک تری می رود!

وضعیت بحرانی کرونا ویروس در تهران از سوی رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گوشزد شده است. دکتر علیرضا زالی، رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران ضمن تاکید بر اینکه  شهر تهران در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر قرار دارد اظهار کرد: «بر این اساس ستاد کرونای تهران به همراه استانداری تهران طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، در خواست اعمال محدودیت‌های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم». عضو کمیته علمی کرونا در کشور  نیز به تازگی اعلام کرد به هیچ عنوان نباید به واکسن کرونا و عرضه آن در ایران فکر کنیم  با توجه به اینکه اوضاع در تهران به شدت بحرانی است و به سمت مرحله خطرناک تری می رود.

واگذاری اختیار تعطیلی استان‌ها به ستاد‌های استانی کرونا

 زالی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب که در ستاد کرونای استان تهران برگزار شد در پاسخ به سوالی درباره واگذاری اختیار تعطیلی استان‌ها به ستاد‌های استانی کرونا، اظهار کرد: همانگونه که امروز در ستاد ملی مطرح شد، بلافاصله بعد از آن ستاد کرونای تهران به همراه استانداری تهران طی نامه‌ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، در خواست اعمال محدودیت‌های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم.

وی افزود: آن چیزی که در ستاد ملی مصوب شد، سقف و بازه زمانی یک هفته‌ای برای محدودیت‌ها بوده که بر این اساس ما نیز در بازه زمانی یک هفته‌ای خواستار اعمال محدودیت‌ها در استان و شهر تهران هستیم و طبیعتا در انتهای هفته با تحلیل آماری و اپیدمیولوژیک بیماری در استان تهران، راجع به استمرار، ادامه و یا تعلیق محدودیت‌ها اعمال نظر خواهیم کرد.

وضعیت بحرانی – تهران در وضعیت کاملاً بحرانی قرار دارد

زالی تاکید کرد در ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید بستری در بیمارستان‌های تهران به ۸۰۰ نفر افزایش یافته است، گفت: از این تعداد حدود ۱۲۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند. در واقع شرایط جدید بیماری در تهران کماکان به گونه‌ای است که وضعیت شهر تهران را در وضعیت کاملاً بحرانی و پر خطر قرار داده است. با توجه به اینکه تا انتهای هفته گذشته هر روز شاهد شیب صعودی آمار بیماری بوده‌ایم تاکید شده در هفته فعلی و پیش رو نیز آمار بررسی خواهد شد و بر اساس وضعیت تهران تصمیم‌گیری خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان