وضعیت جوی – وضعیت جوی کشور در نوروز ۱۴۰۰

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۲۷
وضعیت جوی کشور در نوروز 1400

ورود سامانه بارشی به کشور

با ورود موج جدی بارشی از روز یکشنبه به کشور امسال روز ۳۰ اسفند هوای بیشتر مناطق بارانی است. وضعیت جوی روزهای پایانی سال و روزهای آغازین سال جدید همراه با بارندگی پیشبینی شده است. فردا (۲۸ اسفند) در بیشتر مناطق کشور ابرناکی و بارش پراکنده ادامه خواهد داشت و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۹ و ۳۰ اسفند) در شمال شرق و شمال غرب بارش خفیف دور از انتظار نیست.

محمد اصغری کارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط تهران در روز شنبه و لحظه تحویل سال گفت: هوای تهران در لحظه تحویل سال بارانی خواهد بود. از روز دوم فروردین بار دیگر بارش ها آغاز می شود.

وضعیت جوی کشور در نوروز 1400

وضعیت جوی کشور در نوروز ۱۴۰۰

وضعیت جوی کشور در نوروز ۱۴۰۰

آقای اصغری در مورد برخی از شهرهای بزرگ و مسافرپذیر کشور هم گفت: هوای اصفهان در روز تحویل سال با بارش همراه است، اما بارش باران از روز اول فروردین قطع می شود. شهر مشهد از دوم فروردین شاهد وقوع بارندگی خواهد بود. این شهر امروز هم بارش پراکنده خواهد داشت. بارشها در شهر کرمانشاه روز اول فروردین متوقف شده و از اواخر هفته آینده بار دیگر آغاز می شود؛ اما این شهر هم تحویل سالی بارانی خواهد داشت.

محمد اصغری به افرادی که قصد سفر به سمت شمال کشور را دارند هم توصیه کرد: مراقب رانندگی در جاده های منتهی به شمال باشند چرا که در شهرهای شمالی در روزهای ابتدایی سال شاهد بارش باران خواهیم بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۸ و ۲۹ اسفند) وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در غرب، شمال غرب، شمال شرق و در سواحل دریای خزر، وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش محسوس دما رخ می‌دهد. غرب خلیج فارس نیز طی روز پنجشنبه مواج خواهد بود. همچنین با توجه به افزایش قابل ملاحظه دما تا روز پنجشنبه (۲۸ اسفند) امکان ذوب برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و احتمال سقوط بهمن در ارتفاعات شمال غرب، امتداد رشته کوه‌های البرز و زاگرس مرکزی وجود دارد.

آسمان تهران فردا (۲۸ اسفند) ابری، در بعضی ساعات افزایش باد همراه با رگبار و رعد و برق، در اوایل شب وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۲۹ اسفند) نیز نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0