وضعیت فاجعه – اعلام وضعیت فاجعه در ملبورن استرالیا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۲
وضعیت فاجعه - اعلام وضعیت فاجعه در ملبورن استرالیا

بازگشت محدودیت های کرونایی در استرالیا

ابتلای ۶۷۱ نفر در طی ۲۴ ساعت گذشته به ویروس کرونا در شهر ملبورن موجب شد تا مقامات ایالت ویکتوریای استرالیا اعلام وضعیت فاجعه نمایند. دنیل اندروز نخست وزیر ایالت ویکتوریا چند ساعت پیش در مقابل دوریبن های خبری اعلام کرد که به دلیل شیوع دوباره کرونا در این ایالت، محدودیت های مرحله چهارم به ملبورن بازخواهند گشت. پایگاه خبری sbs خبر داده که از ۶۷۱ مورد جدید در یک روز گذشته ۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

وضعیت فاجعه - اعلام وضعیت فاجعه در ملبورن استرالیا

وضعیت فاجعه – اعلام وضعیت فاجعه در ملبورن استرالیا

وضعیت فاجعه در ملبورن

ایالت ویکتوریا در حال حاضر تعداد ۳۸۵ بیمار بستری در بیمارستان ها دارد. از این تعداد، ۳۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند. طبق گزارشات واصله در حال حاضر در این ایالت استرالیا یازده هزار و پانصد و پنجاه و هفت مورد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ وجود دارد.

نخست وزیر این ایالت گفت: امروز یکشنبه دوم آگوست از ساعت ۶ عصر در ملبورن وضعیت فاجعه (State of Disaster) برقرار خواهد شد. افسران پلیس در چنین وضعیتی قدرت اجرایی بسیار بیشتری برای اجرای قوانین در اختیار دارند.

دنیل اندروز همچنین در ادامه افزود: از ساعت ۸ امشب تا ساعت ۵ صبح فردا در شهر ملبورن night time curfew یا مقررات منع رفت و آمد شبانه به اجرا در خواهد آمد. هر شهروندی هم که از این قانون و مقررات تخطی نماید مبلغ ۱۰٫۰۰۰ دلار استرالیا جریمه خواهد شد.

جریمه های سنگین

علاوه بر جریمه نقدی سنگین نقض مقررات رفت و آمد؛ در صورتی که ساکنین این شهر بیش از یکساعت خارج از خانه های خود باشند یا به فاصله ای دورتر از ۵ کیلومتری خانه خود بروند، جریمه ۱۶۰۰ دلاری در انتظارشان خواهد بود.

طبق اعلام رسمی نخست وزیر این ایالت، از روز شنبه برگزاری مراسم عروسی در این منطقه ممنوع است. برای اجرای مراسم مذهبی هم تنها ۵ نفر مجاز خواهند بود. مقررات جدید برای ۶ هفته لازم الاجرا خواهند بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان