وضعیت قرمز تهران – اوضاع وخیم کرونا در سطح کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۶

وضعیت رنگ بندی کرونا در کشور

مسؤولان بهداشتی و درمانی ۱۰ استان کشور در مورد وضعیت وخیم کرونا در کشور و وضعیت قرمز تهران اعلام نگرانی کرده اند. به گفته این مسئولان مرگ‌های هولناک کرونایی و آمارهای حزن‌آور مربوط به ابتلاها و بستری‌های کرونایی بازهم در حال تکرار است. گرچه مرگ‌های روزانه هنوز به عدد ترسناک ۲۰۰ و بالاتر نرسیده ولی تاریخ دوباره تکرار شده و گذشته بار دیگر پیش چشم‌مان ایستاده است.

چندین شهر تغییر وضعیت داده و تهران نیز قرمز شد. با شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح کشور ۴۲ شهرستان شامل ۷ مرکز استان شامل تهران، کرج، اصفهان، شیراز، ایلام، شهرکرد و زنجان از امروز در وضعیت قرمز قرار گرفتند.
همچنین ۵۴ شهرستان از جمله ۶ مرکز استان (اردبیل، بجنورد، کرمان، رشت، همدان و یزد) از امروز نارنجی شدند. هم‌اکنون ۸۸ شهرستان قرمز، ۱۳۹ شهرستان نارنجی، ۱۹۸ شهرستان زرد و ۲۳ شهرستان آبی هستند.

وضعیت سهمگین کرونا در کشور

وضعیت قرمز تهران - اوضاع وخیم کرونا در سطح کشور

وضعیت قرمز تهران – اوضاع وخیم کرونا در سطح کشور

وزیر بهداشت، در نشست کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از حمایت های اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای دفاع از بودجه وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزود:
از این مجموعه همراه و ارزشمندی که ما را در طول سال ۹۹ از محبت خود محروم نکردند، قدردانی می ‌کنیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه مدیریت و اداره کرونا یکی از نفس ‌گیرترین سال‌ های اداره حوزه سلامت را برای ما رقم زد، افزود: متاسفانه ارزشمندترین همکارانم را به دلیل سهل ‌انگاری و عادی پنداری عده ‌ای از دست می دهیم و این غصه و رنج بزرگی است.
وی در مورد مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: دانشگاه های علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان به شدت در صحنه خوب حاضر شدند و مدیریتی را اعمال کردند که در تاریخ کشور ثبت خواهد شد؛ ما وارد عرصه جدیدی شدیم و این موج را بسیار سهمگین تر از چیزی می بینم که برخی دوستان می بینند. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان