وضعیت قرمز – شهرهایی از کشور که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۴
وضعیت قرمز - شهرهایی از کشور که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

خطر بالای کرونا

استان ها و شهرستان های دارای وضعیت قرمز مشخص شدند. شهرستان هایی که در خطر بالا قرار دارند طی دو هفته گذشته به صورت متوسط میزان بستری روزانه بالای سه درصد داشته اند. (به ازای هر صدهزار نفر جمعیت). سایر شهرستان در یکی از وضعیت های زرد (دارای خطر متوسط) یا سفید (کم خطر) قرار می گیرند. شهرستان های دارای وضعیت سفید هم در دو هفته اخیر میزان بستری روزانه حداکثر یک نفر را داشته اند. مثلا در شهرستانی با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر روزانه تنها ۲ بیمار بستری شده اند.

نکته:‌ مثلا یک شهر با وجود آن‌ که متوسط میزان بستری روزانه آن (به ازای هر صدهزار نفر جمعیت) کمتر از ۱ است اما به خاطر داشتن بیش از ۷ بیمار بستری در طول هفته شرایط شهرستان سفید را احراز نمی‌کند و لذا زرد محسوب می‌شود.

وضعیت قرمز - شهرهایی از کشور که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

وضعیت قرمز – شهرهایی از کشور که در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

لیست شهرستان های دارای وضعیت قرمز

از استان آذربایجان شرقی: شهرستان های اهر، چاراویماق، سراب و میانه. از استان آذربایجان غربی: شهرستان تکاب. از استان اردبیل: شهرستان های اردبیل، پارس آباد، مشکین شهر. از استان اصفهان: خمینی شهر، برخوار، کاشان، نطنز. از استان البرز: اشتهارد و فردیس. از استان تهران: ری، شمیرانات و فیروزکوه. از خراسان جنوبی: بشرویه، بیرجند، خوسف، سرایان، طبس، فردوس، قائنات و نهبندان. از استان خراسان رضوی: بجستان، صالح آباد، گناباد. از خراسان شمالی، فاروج. از خوزستان: آبادان، شوشتر، کارون. از زنجان: ابهر، خرمدره، زنجان، سلطانیه و ماه نشان. از سمنان: آرادان، سرخه، شاهرود، گرمسار. از قزوین: قزوین و تاکستان. از قم، قم. از کردستان: دیوان دره. از گلستان: بندر گز. از گیلان: آستارا، رودسر. از لرستان: ازنا، رومشکان، سلسله. از مازندران: سوادکوه و گلوگاه. از استان مرکزی: آشتیان و اراک. از همدان: تویسرکان و کبودرآهنگ. بالاخره از استان یزد: شهرستان های ابرکوه، اردکان، خاتم و میبد در لیست وضعیت قرمز امروز چهاردهم اردیبهشت ماه قرار دارند. امیدواریم هر چه زودتر از تعداد این شهرستان ها کاسته شده و وضعیت سراسر کشور به حال سفید درآید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0