وضعیت ناپایدار – وضعیت تهران و بسیاری از شهرها از نظر کرونا ناپایدار است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۷
وضعیت ناپایدار - وضعیت تهران و بسیاری از شهرها از نظر کرونا ناپایدار است

روند نزولی کرونا در تهران

هر چند اخیرا تهران و بسیاری دیگر از شهرهای کشور از شرایط قرمز به نارنجی رسیده و تعداد مبتلایان نیز کاهش یافته است؛ اما هنوز در یک وضعیت ناپایدار کرونایی قرار داریم. از این موضوع هم ناید غافل شد که هنوز تعداد زیادی از افراد مبتلا به کووید ۱۹ هستند. بنابراین تصور اینکه کرونا تمام شده و شرایط عادی است و عدم رعایت دستورالعمل ها می تواند موج جدید و بسیار شدیدتری از این بیماری را دوباره به راه بیندازد.

وضعیت ناپایدار - وضعیت تهران و بسیاری از شهرها از نظر کرونا ناپایدار است

وضعیت ناپایدار – وضعیت تهران و بسیاری از شهرها از نظر کرونا ناپایدار است

تجدید قوای کادر درمان

علیرضا فاطمی، عضو هیات علمی بیمارستان شهداء تجریش گفته است: با ایجاد محدودیت های دو هفته ای، تعداد مراجعات به بخش اورژانس کرونا و بستری کاهش نسبی داشته است. امیدواریم این شرایط ادامه دار باشد تا کادر درمان بتواند کمی تجدید قوا نماید.

دکتر فاطمی در ادامه افزود: در یکسال اخیر که با این بیماری مواجه شده ایم، تجربه کاهش نسبی مبتلایان را داشته ایم. اما هر بار با سهل انگاری مردم در رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها، باز هم در هفته‌های بعدی افزایش تعداد بیمار را داشته ایم. هر گونه تغییرات مثبت و منفی در رعایت پروتکل‌ها ۲ تا ۴ هفته بعد اثر می کند. بنابراین خواهش می کنم در رعایت پروتکل ها جدی باشیم.

افزایش تعداد جوانان بستری شده

دکتر فاطمی که متخصص عفونی است، در ادامه گفت: در ماه های اخیر تعداد تظاهرات خونریزی دهنده در مبتلایان افزایش داشته است. اما هنوز هم بیشترین علت فوت در بیماران نارسایی تنفسی است. وی همچنین اضافه کرد: در دو تا سه هفته گذشته تعداد افراد جوانی که به این بیماری دچار شده اند، افزایش داشته و همچنین انتقال بیماری درون خانوادگی نیز بسیار بیشتر شده است. بسیاری از مبتلایان به کرونا در این مدت کادر درمان، ترددکنندگان در مراکز شلوغ و ورزشکاران فعال در سالن‌های ورزشی سرپوشیده بوده اند و البته افرادی از خانواده این افراد.

دکتر فاطمی تاکید کرد: در مورد این بیماری هرگز روند درمان را به تاخیر نیندازید. در حالی که بسیاری از مبتلایان این بیماری را به شکل خفیف تجربه می‌کنند، برخی از افراد مسن، مبتلایان به بیماری‌های مزمن و زمینه‌ای بیش از دیگر افراد دچار مرگ‌ومیر و عوارض بیماری می‌شوند. در ماه‌های گذشته بسیاری از مرگ و میرهای کرونایی به‌دلیل تاخیر در مراجعه‌ به پزشک بوده است. این روند باعث دشواری در زنده نگهداشتن بیمار می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان