ویزای طلایی – دارندگان مدرک دکترا مشمول ویزای طلایی امارات شدند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۶

ویزای طلایی شامل چه کسانی می شود؟

دارندگان مدرک دکترا و متخصصان دانشگاهی مشمول ویزای طلایی امارات شدند. حاکم دبی در یک پیام توئیتری اعلام کرد که ویزای طلایی از این پس برای کلیه افراد متقاضی دارای مدرک دکترا، پزشکان، افراد دارای مدرک مهندسی در زمینه علوم انفورماتیک، الکترونیک، برنامه نویسی، برق و بیوتکنولوژی و نیز دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور که معدل بالا داشته باشند، صادر خواهد شد.متخصصان فعال در حوزه های هوش مصنوعی، تحلیل داده و اپیدمیولوژی را نیز شامل این گروه می شوند.

اقامت ۱۰ ساله به موجب تسهیلات در نظر گرفته شده در ویزای طلایی وعده‌ای است که امارات به تازگی برای جذب متخصصان و دارندگان مدارک دانشگاهی مطرح کرده است. امارات عربی متحده در واقع با این ابتکار، دامنه اعطای ویزای طلایی را که اجازه اقامت ۱۰ ساله به دارندگان آن می‌دهد گسترش داده تا از این طریق متخصصان بیشتری را به اقامت در این کشور ترغیب کند.

ویزای طلایی – دارندگان مدرک دکترا مشمول ویزای طلایی امارات شدند

انعطاف‌پذیری امارات در زمینه صدور ویزا

اتباع خارجی در امارات عربی متحده معمولاً دارای ویزای کار چند ساله هستند که با توجه به شرایط شغلی قابل تمدید است. دولت امارات عربی متحده طی چند سال اخیر  انعطاف‌پذیری بیشتری را در زمینه صدور ویزا از خود نشان داده است از جایی که سرمایه‌گذاران، دانشجویان و متخصصان برخی مشاغل اعطای مجوز اقامت‌ طولانی را در دستور کار قرار داده است.

برنامه اعطای ویزای بلند مدت جهت اقامت در امارات عربی متحده برای نخستین بار سال ۲۰۱۸ میلادی از سوی دولت این کشور اعلام شد. امارات سپس یکسال بعد از آن صدور این نوع روادید را به جریان انداخت وسرمایه گذاران خارجی، کارآفرینان، مدیران ارشد، دانشمندان و دانشجویان نخبه را در اولویت قرار داد.

بر این اساس برای افراد و گروه‌های شغلی که مشمول این نوع تسهیلات اقامتی شدند ویزای تمدیدپذیر ۵ و ۱۰ ساله صادر شد. دبی، یکی از مراکز مهم تجارت و مقاصد اصلی گردشگری در خاورمیانه است که اخیرا اعلام شد به بازنشستگان ثروتمند خارجی نیز ویزای تمدیدپذیر پنج ساله اعطا می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان