ویژگی های فردی بیمه گر _ ضرورت شناخت علمی انسان

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۱

 ویژگی های فردی بیمه گر

ویژگی های فردی بیمه گر عبارتند از:

  • طبیعت انسان

انسان هنوز هم سؤال اساسی و مشترک در همه رشته های علوم انسانی است. و پیشروان این علوم همگی ضرورت شناخت علمی انسان را تأکید می کنند. و معتقدند تا خود او چنان که باید شناخته نشود، نمی توان در مسائل اقتصادی مؤفق شد. بنابراین تا زمانی که ویژگی های فردی بیمه گر  و شخصیت او بررسی نگردد، موفقیت در این صنعت (بیمه) حاصل نخواهد گردید.

  • ویژگی های عمده انسان

در بحث از علوم انسانی مخصوصاً روان شناسی به جاست. که از ویژگی های  انسان که موجب امتیاز او از  حیوانات می شود. توجه نماییم که در  این راستا از ویژگی های خاص انسان می توان خصایصی از قبیل، استعداد ابزار سازی و کاربرد ابزاری، نیاز به زندگی اجتماعی، طولانی بودن دوران نیاز به سرپرست، بهره مندی از فرهنگ، عاطفی بودن و هیجان پرستی، داشتن جهان بینی و ایدئولوژی، شهرت طلبی، خودآگاهی، آینده نگری و. . . ذکر کرد. انسان همانند سایر موجودات زنده تحت تأثیر عواملی قرار دارد و به وسیله آن ها محدود می شود که مهمترین محدودیت ها عبارتند از: محدودیت های شخصی که شاامل استعداد و توانایی ها، نیازها، رغبت‎ها، وضع بیولوژیک و فیزیولوژیک و وضع اقتصادی و اعتقادات می باشد. انسان ها از لحاظ فردی باهم تفاوت‎هایی دارند که این ویژگی ها آن ها را از هم متمایز می نماید.

  • ویژگی های فردی 

ویژگی های شخصی(فردی) شامل ویژگی های شخصیتی و ویژگی های عمومی می شود. ویژگی های شخصیتی، خصایص یا صفاتی هستند که در موقعیت های گوناگون ظاهرشده و از ثبات نسبی برخوردار است و از  فردی به فرد دیگر تفاوت می کند و می توان آن را اندازه گیری کرد. مانند ویژگی های عمومی مانند جنسیت، سن و میزان تحصیلات و ویژگی های شخصیتی مانند رفتار، نحوه بیان، صداقت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان