• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • پاداش تسلا – ایلان ماسک از تسلا ۲٫۱ میلیارد دلار پاداش می گیرد

پاداش تسلا – ایلان ماسک از تسلا ۲٫۱ میلیارد دلار پاداش می گیرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۴
پاداش تسلا - ایلان ماسک از تسلا 2.1 میلیارد دلار پاداش می گیرد

دریافت سهم با ارزش

در مرحله دوم اعطای پاداش تسلا به مدیر عامل این شرکت یعنی ایلان ماسک ۱٫۶ میلیون سهم با ارزش تقریبی ۲٫۱ میلیارد دلار واگذار می شود. سهام این شرکت در بازار چهار ماه متوالی در حال افزایش بوده است. حالا ارزش این سهام به ۱۵۰ میلیارد دلار رسیده است. با توجه به این افزایش ارزش، باید به مدیر عامل این شرکت چندین میلیارد دلار از دارایی اعطا شود.

پاداش تسلا - ایلان ماسک از تسلا 2.1 میلیارد دلار پاداش می گیرد

پاداش تسلا – ایلان ماسک از تسلا ۲٫۱ میلیارد دلار پاداش می گیرد

بخش دوم پاداش تسلا به ایلان ماسک

سهام داران تسلا پیش از این در اقدامی بی سابقه بسته پرداختی ۱۲ مرحله ای برای ایلان ماسک در نظر گرفته بودند. حالا با افزایش ارزش سهام این شرکت در ماههای گذشته مرحله دوم این پاداش به مدیر عامل این شرکت بزرگ خودروسازی اهدا خواهد شد. طبق اعلام رسمی در این مرحله هیئت مدیره ۲۰٫۳ میلیون سهم را به ایلان ماسک واگذار خواهند کرد. این شرکت همچنین اعلام کرده است اگر ارزش سهام  و درآمدهای این شرکت از مقدار معینی بیشتر شود، پاداش ایلان ماسک باز هم بیشتر خواهد شد.

اگر قیمت هر سهم تسلا را در حال حاضر ۱٬۵۶۸٫۳۶ دلار در نظر بگیریم؛ ایلان ماسک پس از دریافت ۱٫۶۹ میلیون سهم تعیین‌شده، می تواند این پاداش را با قیمتی درحدود ۲٫۱ میلیارد دلار به فروش برساند.

البته ذکر این نکته که ماسک پس از دریافت هر بخش از پاداش‌هایی که سرمایه‌گذاران برایش تعیین کرده‌اند، تا پنج‌سال اجازه‌ی فروش این سهام را ندارد نیز در اینجا لازم است.

افزایش درآمد شرکت خودروساز

طبق پرونده های منتشر شده اداره بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، مدیر عامل تسلا هنوز سهام خود را نگه داشته و آنها را نفروخته است. برای اینکه او به طور کامل به پاداشش دسترسی داشته باشد ارزش تسلا باید در بازه‌ شش‌ ماهه از مرز ۱۰۰٫۲ میلیارد دلار عبور و درآمد سالانه از ۲۰ میلیارد دلار فراتر می رفت.

در صورتی که درآمد سالیانه تا  ۳۵ میلیارد دلار شود، یا سود خالص به دست آمده بیش از ۳ میلیارد دلار باشد، مرحله‌ی سوم پاداش به مدیر عامل اجرا می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان