پاریس – شنیده شدن صدای انفجار مهیب در پاریس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۹

علت وقوع انفجاری قوی در پاریس و حومه آن

پاریس امروز صحنه انفجاری قوی بوده است که صدای مهیب آن وحشتی در میان مردم شهر حاکم کرد. این انفجار در جریان مسابقات رولان گاروس رخ داد و رسانه‌های فرانسوی علت صدای مهیب شنیده شده را شکسته شدن دیوار صوتی توسط هواپیما اعلام کردند، این خبر برای نخستین بار توسط مارتین زیگلر خبرنگار تایمز توئیت شد. وی در توئیتی نوشت: بسیاری از مردم در پاریس از وقوع انفجاری که باعث لرزیدن پنجره‌های منازلشان شد گزارش می‌دهند.

طبق گزارش سایر رسانه ها  علت صدای مهیب شنیده شده در پاریس و مناطق حومه آن ناشی از شکسته شدن دیوار صوتی توسط یک جت بوده است. پلیس پاریس نیز اعلام کرد که صدای انفجار شنیده شده در سراسر شهر به دلیل شکستن دیوار صوتی بوده است. پلیس فرانسه از شهروندان خواسته تا از مشغول کردن شماره تلفن های اضطراری خودداری کنند. هنوز جزئیات بیشتری از این حادثه منتشر نشده است.

شنیده شدن صدای انفجار مهیب در پاریس

طبق برخی گزارش ها  جنگنده‌ای که باعث شکسته شدن دیوار صوتی در آسمان پاریس شد در یک ماموریت اضطراری بوده که پس از قطع ارتباط یک هواپیمای مسافربری با برج مراقبت اجرا شده است.  در همین رابطه برخی از رسانه ها اعلام کرده اند که این حادثه انفجار نبوده بلکه صدای مهیبی بوده که در نتیجه شکسته شدن دیوار صوتی توسط یک هواپیما ایجاد شده است.

واکنش توئیتری کاربران به انفجار

بعد از شنیده شدن این صدای مهیب، یکی از ساکنان پاریس در شبکه توییتر نوشت: «صدای انفجار در نزدیکی کتابخانه فرانکو میتراند، همگی ترسیدیم که یک حمله رخ داده باشد». یکی دیگر از کاربران در شبکه توییتر نوشت که هنگام شنیده شدن صدای مهیب، قایق آنها در آب دچار تکان شدید شد و گفت: «من صدا را در سن کلاد حس کردم. در هر صورت من فقط یک انفجار عظیم را حس کردم که قایق ما را در رود سن به لرزه درآورد».

در حالی شنیده شدن این صدای مهیب موجب نگرانی و وحشت شدید در میان مردم پاریس شد که در نوامبر سال ۲۰۱۵، مجموعه‌ای از حملات سازماندهی شده تروریستی از جمله تیراندازی‌های گسترده و بمب‌گذاری‌های انتحاری، پاریس را هدف قرار داد و در نتیجه آن ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند و ۳۶۸ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان