پاسخ اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس – آخرین فیلم و کتابی که دیده و خوانده‌اید؟

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۵

آخرین فیلم و کتابی که دیده و خوانده‌اید؟

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به یک سوال: آخرین فیلم و کتابی که دیده و خوانده‌اید؟ به چالش کشیده شدند. روزنامه فرهیختگان سوال فوق را با نمایندگان دوره جدید مجلس که در این کمیسیون فعالیت می‌کنند، مطرح کرده و پاسخ های عجیب اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس  به سوالی مطرح شده موجب شگفتی همگان شده است.پاسخ های نمایندگان به شرح زیر است که به طور خلاصه اشاره می کنیم.

پاسخ حسین میرزایی، نماینده اصفهان

پاسخ اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس – آخرین فیلم و کتابی که دیده و خوانده‌اید؟

حسین میرزایی، نماینده اصفهان  در پاسخ سوال اولویت اول خود را  مساله آرد استان اصفهان دانست  و انتخاب اول خود را هم با توجه به ضرورتی که در استان‌ اصفهان دانسته، کمیسیون فرهنگی ندانست. آخرین کتابی که ایشان خوانده  قرآن است. وی گفت  همین چند ساعت پیش قرآن خواندم و خیلی اهل کتاب‌های این‌جوری نیستم. در مورد آخرین فیام هم گفت آخرین فیلمی که دیدم دیشب بود، اما اسمش را نمی‌گویم.

احمد راستینه‌هفشجانی، نماینده شهرکرد

احمد راستینه‌هفشجانی، نماینده شهرکرد در پاسخ به سوال فوق گفت : «آخرین کتابی که خواندم طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن مقام معظم رهبری بود. آخرین فیلم سینمایی که دیدم فیلم «زندانی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی بود»

حسین جلالی، نماینده شهرستان رفسنجان

حسین جلالی، نماینده شهرستان رفسنجان در پاسخ گفت: «در حوزه انتخابیه‌ام هستم و مراجعه‌کننده زیاد دارم. خیلی نمی‌توانم پاسخ بدهم. من حقیقتا از دیدن فیلم معذورم چون از صبح تا شب، یا در مجلس هستم یا در حوره انتخابیه. فقط اگر فرصت کنم اخبار گوش می‌دهم. بیشتر هم طرفدار کتاب‌های ساندویچی هستم. «سه روز در قیامت» آخرین کتابی است که خوانده‌ام. اتفاقا ۵۰۰ جلد از این کتاب را گرفتم و هدیه دادم»

سیدمجتبی محفوظی، نماینده آبادان

سیدمجتبی محفوظی، نماینده آبادان در پاسخ گفت : «من حق دارم که کمیسیونم را خودم انتخاب کنم و انتخابم کمیسیون فرهنگی نبوده است. به این کاری که دوستانم انجام دادند و اسمم را در این کمیسیون قرار دادند، اعتراض دارم. من خودم را عضو این کمیسیون نمی‌دانم. از شما می‌خواهم که این موضوع را خبری کنید. در اولویت‌های من اصلا کمیسیون فرهنگی نبوده است. نه اولویت اول، نه حتی اولویت دهم. من در کمیسیون انرژی مجلس حضور دارم»

مجید نصیرایی، نماینده فردوس و طبس

مجید نصیرایی، نماینده فردوس و طبس در پاسخ گفت «یک کتاب در مورد شهید سلیمانی تورق کردم. یک کتاب در مورد حوزه انتخابیه‌ام بوده است. آخرین فیلم را هم همین چند وقت قبل با خانواده دیدم که «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا بود»

جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر، بردسکن‎ و خلیل‌آباد

جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر، بردسکن‎ و خلیل‌آباد  در پاسخ گفت : «آخرین کتابی که خواندم تفسیر قرآن در نگاه امام(ره) بود که جلد دومش را تمام کردم ‎و شب گذشته هم مثنوی مولوی را به پایان رساندم. خیلی اهل فیلم دیدن نیستم و ‎آخرین فیلمی که دیدم سریال تلویزیونی «پایتخت» در ایام نوروز بود»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان