پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس – افتتاح بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۲
پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس - افتتاح بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه

آغاز بهربرداری از بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه

پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس به عنوان بزرگ ترین پالایشگاه گازی غرب آسیا امروز به بهره برداری می رسد. در چهل و دومین هفته از افتتاح طرح های ملی؛​ پالایشگاه بزرگ گاز بیدبلند خلیج فارس به عنوان یکی از طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی با حضور رئیس جمهور و بصورت تصویری به بهره برداری خواهد رسید.

این پالایشگاه یکی از بزرگترین پالایشگاه گازی منطقه و از بزرگ ترین پروژه های تاریخ ایران است که در اوج ها به دست متخصصان داخلی ساخته شده و وظیفه اصلی آن جمع آوری گازهای همراه با نفت (گازی های فلر) و تبدیل آن به خوراک مجتمع های پتروشیمی است.

درباره پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس با سرمایه گذاری سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار و در کمتر از ۳۶ ماه با اتکاء به توان داخلی راه اندازی شده است. این پالایشگاه در شهرستان بهبهان استان خوزستان واقع شده است و حدود ۱۱ هزار ت‏‏ن گاز متان برای مصارف خانگی در زمان اوج مصرف هموطنان تولید و به شبکه گاز کشور تزریق می کند.

پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس - افتتاح بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه

پالایشگاه گازی بیدبلند – افتتاح بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه

تولید روزانه ۱۴۰۰ تن اتان، ۲۰۰۰ تن ال پی جی و ۱۳۰۰ تن محصول پنتان از دیگر محصولات این پالایشگاه است. پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در سال ۲۰۲۰ به عنوان سومین ابرپروژه جهان انتخاب شد و رکورددار، کار بدون حادثه فوت در تاریخ صنعت نفت کشور است.
با بهره برداری از این پالایشگاه سالانه (در صورت تامین صددرصدی خوراک) بیش از ۷۰۰ میلیون دلار درآمد حاصل کشور می شود. همچنین قرار است در این مراسم؛ گزارشی از روند اجرایی فاز ۲ طرح جمع آوری گازهای مشعل مناطق نفت خیز جنوب با سرمایه گذاری یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار ارائه شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان