پایان دوره ترامپ – اعلام پایان دوره ترامپ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۳
پایان دوره ترامپ - اعلام پایان دوره ترامپ به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا

احتمال استعفا یا برکناری ترامپ از ریاست جمهوری؟

پایان دوره ترامپ در وبسایت وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام شد. در این وبسایت در بخش بیوگرافی ترامپ آمده است: «دوره دونالد جی ترامپ در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ در ساعت ۱۹:۴۹ به پایان رسید.».

از این رو وبسایت وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۱۱ ژانویه را روز پایان دوره دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا اعلام شده است و این موضوع حدس و گمان درباره احتمال استعفا یا برکناری وی از سمتش را بوجود آورده است اما برخی رسانه‌های آمریکایی از بروز خطا و اشتباه سخن گفته اند.

بیوگرافی مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز پیام مشابهی را نشان می‌دهد.هنوز علت  بروز این موضوع مشخص نشده است اما نسخه بایگانی این صفحه در اواخر دسامبر نیز پیامی مشابهی را منتشر کرده بود و تاریخ پایان دوره ترامپ در آن صفحه ۱۷ دسامبر ذکر شده است.

جلسه استیضاح ترامپ

در پی حمله هفته گذشته به ساختمان کنگره آمریکا شماری از سیاستمداران آمریکایی از ترامپ خواستند تا استعفا دهد. گرچه ظاهرا اشتباه فنی دلیل این اتفاق باشد اما سایت باز فید به نقل از دو دیپلمات فعلی نوشته است که یک کارمند ناراضی در وزارت امور خارجه آمریکا عامل این دستکاری است.

در حالی که  اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته طرح استیضاح دونالد ترامپ را به دلیل «تحریک به شورش» ارائه کردند این اتفاق رخ داده است. نمایندگان دموکرات کنگره اعلام کردند که مجلس نمایندگان آمریکا فردا (چهارشنبه) طرح استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را مورد بررسی قرار می‌دهند و آن را به رأی خواهند گذاشت.

پایان دوره ترامپ - اعلام پایان دوره ترامپ به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا

پایان دوره ترامپ – اعلام پایان دوره ترامپ به‌عنوان رئیس جمهوری آمریکا

«استنی هویر» رهبر اکثریت دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته (دوشنبه) طی درخواستی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا درخواست کرد که عصر امروز (سه‌شنبه) برای بررسی قطعنامه‌ای به واشنگتن (کنگره) بازگردند که از «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست می‌کند تا با استفاده از قدرتی که قانون اساسی در اختیار وی قرار داده است، برای برکناری ترامپ از قدرت اقدام کند.

، گرچه قطعنامه فوق احتمالاً در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب خواهد رسید، اما بعید است که پنس در این زمینه اقدام کند. هویر تصریح کرد که پس از جلسه سه‌شنبه بعدازظهر، فردا (چهارشنبه) طرح استیضاح ترامپ را مورد بررسی قرار خواهند داد و در خصوص آن رأی‌گیری خواهند کرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان