پروازهای عراق – شروع مجدد پروازهای عراق با رعایت پروتکل ها

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۶
شروع مجدد پروازهای عراق با رعایت پروتکل ها

صدور مجوز پرواز

سازمان هواپیمایی کشوری خبر شروع مجدد پروازهای عراق را تأیید کرد. طبق اعلام این سازمان،  پروازهای ایران با مقاصد مختلف عراق از جمله نجف و بغداد از سر گرفته می شوند. ایرلاین ها می توانند با رعایت ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی برای هر روزی که می‌خواهند مجوز پرواز به این کشور را دریافت نمایند.

با گذشت حدود یکسال از آغاز شیوع جهانی ویروس کرونا، کشورهای زیادی با توافق یکدیگر، پروتکل هایی دو یا چند جانبه تنظیم کرده و روابط خود به ویژه از طریق پروازهای مسافری را از سر گرفته اند. کشور ما هم در حال حاضر به اکثر کشورهایی که پیش از شیوع کرونا پرواز داشت (به جز چند کشور) سفر هوایی دارد.

شروع مجدد پروازهای عراق با رعایت پروتکل ها

شروع مجدد پروازهای عراق با رعایت پروتکل ها

از سرگیری پروازهای عراق و ایران

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه گفته است: به غیر از پروازهای انگلستان، ژاپن و چند مقصد آفریقایی، پروازهای ایران به همه مقاصدی که پیش از شیوع ویروس کرونا وجود داشت، انجام می‌شود. ما در این زمینه به جز دستورالعمل های بهداشتی و کرونایی، محدودیت دیگری برای مسافرین نداریم.

تورج دهقان زنگنه در مورد پروازهای عراق نیز گفت: طی روزهای اخیر با مقامات کشور عراق مذاکراتی انجام گرفت؛ و در نهایت تصمیم بر این شد که سفرهای هوایی با پروازهای شرکت‌ هواپیمایی این کشور به ایران مجددا انجام شود. همچنین از این پس ایرلاین های ایرانی هم می توانند به این کشور مسافر ببرند. شنبه گذشته هم پرواز ایرلاین عراقی به تهران و مشهد انجام شد.

آقای زنگنه تأکید کرد: روی این پرواز، نظارت بسیاری زیادی از جنبه موارد بهداشتی و رعایت پروتکل ها صورت گرفته است. برای این سفر هم مانند سایر پروازهای خارجی، غربالگری مسافران و رصد مبتلایان به ویروس کرونا برای ممانعت از سفر هوایی انجام می شود. مسافرین حتما باید نتیجه تست منفی PCR را برای سفر در اختیار داشته باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان