پروتزهای جراحی ردیابی می شود – ایمپلنت و پروتز

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۹

پروتزهای جراحی ردیابی می شود

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران بیان کرد: در جراحی های پلاستیک و زیبایی ، پروتزهای جراحی ردیابی می شود. این پروتزها با شماره سریال و مشخصاتی که در وب سایت های سازنده پروتزها ردیابی می شود. بیماران می توانند  به منظور اطمینان از کیفیت  پروتز های استفاده شده در بدن خود با این شماره سریال پروتز ها را در بدن خود ردیابی کنند.

در گزارشی حامد باطنی گفت: این مطلب بیشتر در مورد توریسم درمانی می باشد. با توجه به شرایط پزشکی موجود در کشور ، بیماران از کشورهای دیگر و یا نقاط دور دنیا به ایران می ایند تا از امکانات پزشکی ایران استفاده کنند.

ایشان خاطر نشان کرد: تصور اشتباهی ممکن است برای بعضی افراد پیش بیاید که این افراد فکر میکنند که بیماران از سایر کشور ها به دلیل ارزان بودن خدمات درمانی و پزشکی به ایران می آیند. ولی لازم به ذکر است که این بیماران به این دلیل وارد ایران می شوند که بسیاری از کشورها به دلیل اینکه از نظر پزشکی قوی نیستند و یا در محیط غیر استریل کار می کنند .نمی توانند اعتماد کنند و به کشور های دیگر بروند.

پروتزهای جراحی ردیابی می شود - ایمپلنت و پروتز

پروتزهای جراحی ردیابی می شود – ایمپلنت و پروتز

ساماندهی توریسم درمانی

در طی سال های پیشین به منظور ساماندهی توریست های درمانی اقدامات قابل توجهی از سمت وزارت بهداشت اغاز شده است. و برنامه ریزی های جامعی انجام شده است. یکی از برنامه ها این است که اداره و کنترل توریست های درمانی فقط توسط وزارت بهداشت انجام شود و از کنترل مترجمین و موسسات غیر استاندارد خارج شود.

اثرات تحریم بر جراحی پلاستیک

باطنی بیان کرد: جراحی پلاستیک و زیبایی زیاد مرتبط با کمبود داروهای مورد نیاز ندارد. اما تجهیزات پزشکی و وسایلی مانند ایمپلنت، پروتز و محصولات زیبایی با تغییرات و  نوسان ارز قیمتشان افزایش یافته و گاهی محصولات با کمبود مواجه شده و واردات به سهولت انجام نمی‌گیرد.

جراحان پلاستیک از وسایل و تجهیزات مختلف با برندهای متفاوت استفاده می کنند. اما تمامی این تجهیزات کیفیت های مناسبی دارند. و مشکلی از این بابت نداریم.

نکته مهم این است که تجهیزات و وسایل جراحی پلاستیک همانند ایمپلنت و پروتز از طریق مسافر مکان ورود ندارند. زیرا مرجع واردات این وسایل مشخص شده است. و همه این وسایل شماره سریال دارند. و از طریق شرکت های توزیع کننده و سازنده ردیابی می شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان