پروژه جدید سامسونگ – پروژه سامسونگ برای استفاده‌ دوباره از گوشی‌های قدیمی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۳
پروژه جدید سامسونگ - پروژه سامسونگ برای استفاده‌ دوباره از گوشی‌های قدیمی

Galaxy Upcycling at Home

پروژه جدید سامسونگ Galaxy Upcycling at Home نام دارد که گفته شده در طی آن گوشی‌های قدیمی سری گلکسی به دستگاه‌های کاربردی در خانه تبدیل خواهند شد. شرکت کره ای قصد دارد با این روش حجم زباله های الکترونیکی را کنترل نماید. این پروژه سال ۲۰۱۷ از طرف سامسونگ معرفی شد و در آن زمان Samsung Galaxy Upcycling (گلکسی آپسایکلینگ) نامیده می شد. کارشناسان و مهندسان این شرکت در این روش روی راه حل هایی برای کاربری دوباره از گوشی های هوشمند قدیمی تمرکز کرده بودند. این دستگاه ها می توانند برای تولید دستگاه‌های جدید حوزه‌ی اینترنت اشیاء به کار گرفته شوند.

پروژه جدید سامسونگ - پروژه سامسونگ برای استفاده‌ دوباره از گوشی‌های قدیمی

پروژه جدید سامسونگ – پروژه سامسونگ برای استفاده‌ دوباره از گوشی‌های قدیمی

پروژه جدید سامسونگ

اخبار چندانی از زمان معرفی این پروژه تا کنون منتشر نشده بود و به نظر نمی رسید این یک پروژه دارای سرانجام باشد. اما در کنفرانس مطبوعاتی مراسم CES 2021 اعلام شد پروژه‌ی Galaxy Upcycling در حال گسترش است و سامسونگ در ادامه Galaxy Upcycling at Home را معرفی کرد. ایده اصلی این پروژه ایده ای بسیار ساده است؛ به این شرح که: اگر شما در منزل از سری گلکسی یک گوشی قدیمی دارید که دیگر به عنوان گوشی اصلی خود از آن استفاده نمی کنید، می توانید یک نرم افزار ویژه روی آن نصب کنید. با نصب و به روز رسانی این نرم افزار، گوشی قدیمی شما می تواند به عنوان یک ابزار مفید در خانه مورد استفاده قرار گیرد.

قابلیت ها

با توجه به آنجا این شرکت بزرگ کره ای مطرح کرده است این پروژه بسیار جالب و هیجان انگیز است. به عنوان مثال با استفاده از Galaxy Upcycling at Home خواهید توانست از گوشی قدیمی به عنوان ابزاری برای شنیدن صدای گریه فرزندتان استفاده کنید. همچنین گوشی قدیمی شما می تواند راهی برای مراقبت از حیوان خانگی شما زمانی که در خانه تنها مانده باشد. قابلیت خاموش و روشن کردن چراغ ها و استفاده برای اهداف امنیتی با بهره‌گیری از ناکس (Samsung Knox) نیز از کاربردهایی است که سامسونگ از آنها نام برده است.

هرچند هنوز به طور دقیق مشخص نیست این پروژه جالب چه قابلیت ها و کاربردهایی دارد، اما سامسونگ، این غول حوزه تکنولوژی بسیاری را مجذوب طرح و پروژه جدید خود نموده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان