پسابرگزیت – متن پیش نویس توافق پسابرگزیت منتشر شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۶
پسابرگزیت - متن پیش نویس توافق پسابرگزیت منتشر شد

 پیش نویس توافق پسابرگزیت

 انگلیس و اتحادیه اروپا امروز متن کامل پیش نویس توافقنامه پسابرگزیت را که از ابتدای سال جدید میلادی بر مراودات تجاری دو طرف نظارت دارد منتشر کردند. این توافق یک هزار و ۲۴۶ صفحه ای همچنین شامل توافقات دو طرف در زمینه همکاری های انرژی هسته ای، تبادل اطلاعات طبقه بندی شده و مجموعه ای از اعلامیه های دو طرف است.

طبق سند مذکورکه از ساعت ۲۳ شامگاه ۳۱ دسامبر، زمانی که انگلیس اتحادیه گمرکی و بازار واحد اتحادیه اروپا را ترک می کند صادرات و واردات بین دو طرف همچنان بدون تعرفه های گمرکی ادامه پیدا خواهد کرد.
این توافق همچنین تصریح می کند که هرگونه سرمایه گذاری و همکاری های تجاری میان دو طرف نیازمند رعایت شرایط برابر در بازار و نیروهای انگلیسی و اروپایی است؛ با این تفاوت که انگلیس دیگر ملزم به رعایت قوانین اتحادیه اروپا نخواهد بود.

در خصوص خدمات مالی هم دو طرف توافق کردند که فضای مطلوبی را برای توسعه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری ایجاد کنند.
انگلیس پس از این ملزم به رعایت قوانین اتحادیه اروپا و احکام دیوان دادرسی اروپا نخواهد بود و در صورت بروز اختلاف نیز دیوان دادرسی اروپا مرجع حل اختلاف نخواهد بود.

پسابرگزیت - متن پیش نویس توافق پسابرگزیت منتشر شد

پسابرگزیت – متن پیش نویس توافق پسابرگزیت منتشر شد

دو طرف به شهروندان یکدیگر اجازه استفاده از تامین اجتماعی و خدمات درمانی داده، حمل و نقل هوایی کم و بیش مانند قبل ادامه خواهد داشت. انگلیس مقررات و استانداردهای اتحادیه اروپا را در زمینه تولیدات خود رعایت خواهد کرده و دو طرف مدارک حرفه ای یکدیگر را شناسایی خواهند کرد.
انگلیس در مورد صدور روادید موقت، اتحادیه اروپا را به عنوان یک بلوک فرض کرده ولی این شامل اعضای آینده اتحادیه نخواهد بود. دولت انگلیس این حق را دارد که در آینده تصمیم بگیرد آیا شهروندان اروپا برای بازید موقت نیاز به ویزا  دارند یا خیر.

رأی گیری درباره توافق پسابرگزیت

نمایندگان مجلس انگلیس قرار است  اواخر این هفته درباره توافق بدست آمده رای‌گیری کنند. با توجه به چراغ سبز حزب اصلی مخالف دولت (کارگر) انتظار می‌رود که توافق به دست آمده با اکثریت آراء تصویب شود. کی‌یر استارمر رهبر حزب کارگر در واکنش به توافق لندن با اتحادیه اروپا تاکید کرد این توافقی نیست که دولت قول آن را داده بود. وی بیان داشت که توافق به دست آمده “نحیف” است و از تولید، خدمات مالی، صنایع خلاق یا حقوق نیروی کار، حمایت کافی نمی کند.

او با بیان اینکه درباره تدابیری که باید از یکم ژانویه(۱۱ دی) به اجرا گذاشته شود سوالات جدی وجود دارد عنوان کرد که امکان توافق بهتری وجود داشت اما مردم هرگز ما را به دلیل عدم توافق با اتحادیه اروپا نخواهند بخشید. رهبر حزب کارگر با این حال اهمیت مدیریت در سطح کلان کشور را تصمیم‌گیری‌های دشوار و به سود منافع ملی خواند و افزود که به توافق به دست آمده در پارلمان رای مثبت خواهد داد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان