پست متخلفانه – فیسبوک هم با ترامپ مقابله می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۳۰
پست متخلفانه - فیسبوک هم با ترامپ مقابله می کند

حذف مطالب نادرست ترامپ از فیسبوک

مدیر ارشد عملیاتی شرکت فیسبوک اعلام کرده است: هر پست متخلفانه ای از طرف رییس جمهور ایالات متحده آمریکا که در این شبکه اجتماعی موجود باشد، حذف خواهد شد. شریل سندبرگ گفت: این شرکت آماده است تا هر گونه پستی که با استاندارهای آن مغایرت داشته باشد را حذف نماید.

این مدیر ارشد در ادامه اضافه کرده است: زمانی که آقای ترامپ استانداردهای شرکت فیسبوک را در مورد نفرت پراکنی رعایت نمی کند و علنا آنها را نقض می نماید، یا اطلاعات نادرستی در مورد ویروس کرونا، معترضین به نژادپرستی و حتی رای دهندگان انتخابات منتشر می کند ما بدون شک این مطالب را حذف می کنیم.

پست متخلفانه - فیسبوک هم با ترامپ مقابله می کند

پست متخلفانه – فیسبوک هم با ترامپ مقابله می کند

پست متخلفانه در شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی توییتر تا کنون چندین مرتبه پست های رییس جمهور ایالات متحده را حذف کرده است. اما فیسبوک هرگز اینکار را انجام نداده بود. البته این شبکه اجتماعی به دلیل عدم حذف مطالب نادرست ترامپ بسیار هم مورد انتقاد قرار گرفت. بسیاری از کاربران معتقد بودند فیسبوک نباید اجازه انتشار اخبار غلط را فراهم کند. هر چند مدیران فیسبوک تا پیش از این به این اعتراضات گسترده بی توجهی می کردند؛ اما حالا این شبکه اجتماعی هم در مقابل سخنان و پست های آقای ترامپ صبوری خود را از دست داده است و از این پس اجازه انتشار اخبار کذب را نخواهد داد.

مرکز اطلاعات رای دهی

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده، حساسیت ها در مورد سخنان کاندیداها و حزب ها افزایش پیدا کرده است. بارها از فیسبوک در مورد چگونگی نظارت و کنترل بر سخنان و پست های ترامپ سوال شده است. هفته گذشته این شرکت یک مرکز اطلاعات رأی دهی راه انداخت تا به کاربران اجازه دهد اطلاعات دقیق و کاملی در مورد انتخابات ریاست جمهوری کسب کنند.

شریل سندبرگ گفت: تا جاییکه امکان دارد برای انجام مسئولیت هایمان آماده هستیم و تلاش می کنیم. فیسبوک یقینا پست های متخلفانه رییس جمهور را حذف خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان