پسر طلایی – کیلین امپابه جوانی که رکوردها را درو می کند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۳
پسر طلایی - کیلین امپابه جوانی که رکوردها را درو می کند

پسر طلایی

پسر طلایی پاریس اند ژرمن،عجله زیادی برای شکستن رکوردهای بزرگان تاریخ فوتبال دارد.امپابه متولد  ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸ در فرانسه است.او در آستانه ۲۱ سالگی در آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا،برای تیمش گل زد.تا یک رکورد زودرس دیگر به نام خودش ثبت کند.حالا او جوان‌ترین بازیکن تاریخ است که توانسته روی ۳۰ گل زده در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا مؤثر باشد.امپابه در لیگ قهرمانان اروپا ۱۹ بار گلزنی کرده و ۱۱ پاس گل داده است.جالب ترین نکته این رکورد اینجاست که او کلاً تا اینجا در۳۰ بازی  لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته است.

پسر طلایی - کیلین امپابه جوانی که رکوردها را درو می کند

پسر طلایی – کیلین امپابه جوانی که رکوردها را درو می کند

جوان رکورد شکن

کیلیان از سال ۲۰۱۷ و با تیم موناکو شروع کرد.از آن زمان تا کنون با سرعتی بسیار زیاد و بدون توقف در راه رکوردشکنی گام برداشته است.رکورد ۱۰۰ گل زده در عرصه باشگاهی را با ۲۰ سال سن به دست آورد.حال آنکه مسی این رکورد را در سن ۲۲ سال و ۶ ماه و ۲۳ روزگی و رونالدو در ۲۳ سال و ۳ ماه و ۶ روزگی کسب کرده بودند. در همین فصل در بین هر ۵ لیگ معتبر اروپایی تأثیرگذارترین بازیکن بوده است.امباپه ۱۰۵۷ دقیقه برای پی‌اس‌جی بازی کرده و در این مدت توانسته ۱۳ گل بزند و ۷ پاس گل بدهد.به طور میانگین او هر ۵۳ دقیقه یک‌بار روی گل‌های تیمش موثر بوده و این در حالی است که مسی با آن همه سابقه در بارسلونا  هر ۵۴/۵ دقیقه یکبار روی گل در این تیم تاثیر داشته است.

رکوردهایی که شکست

تاثیر روی ۳۰ گل زده در۳۰ مسابقه در لیگ قهرمانان اروپا بین بازیکنان فعال در فوتبال:امباپه با ۱۹ گل و ۱۱ پاس گل (۲۰ سال و ۳۶۵ روز) از مسی،رونالدو و نیمار جلوتر است.لیونل مسی (۲۳ گل و ۷ پاس گل)؛ ۲۲ سال و ۲۸۶ روز. کریستیانو رونالدو (۲۱ گل و ۹ پاس گل)؛ ۲۴ سال و ۳۰۶ روز.نیمار (۱۸ گل و ۱۲ پاس گل)؛ ۲۴ سال و ۳۳۶ روز

اولین گل در لیگ قهرمانان اروپا: امباپه در ۱۸ سال و ۶۳ روزگی رکورد مسی که اولین گلس را ۱۸ سال و ۱۳۱ روزگی در لیگ قهرمانان زده بود شکست.

سن زدن دو گل یا بیشتر در لیگ قهرمانان اروپا:امباپه با ۱۸ سال و ۱۱۳ روز بالاتر از مسی با ۲۰ سال و ۲۴۱ روز است.

سن زدن ۱۰ گل زده در لیگ قهرمانان اروپا:امباپه؛ ۱۸ سال و ۳۵۰ روز باز هم بالاتر از مسی؛ ۲۱ سال و ۹۹ روز قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان