هیوندای موتورز – نخستین قربانی کرونا در کره جنوبی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۳

وضعیت فروش هیوندای موتورز

هیوندای موتورز در گزارشی میزان فروش در فوریه ۲۰۲۰ را پایین‌ترین آمار در یک دهه گذشته اعلام کرد. کاهش فروش تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان  و و تحت الشعاع قرار گرفتن تولید کارخانه های تولیدکننده و تامین کننده قطعات موردنیاز ساخت خودرو در گزارش عنوان شده است. هیوندای موتورز در گزارش ماهانه خود  آورده است که در فوریه ۲۰۲۰ میلادی ۲۷۵ هزار و ۴۴ دستگاه فروخته است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ که ۳۱۵ هزار و ۸۲۰ دستگاه بوده، ۱۳ درصد کاهش یافته است. آخرین مورد که هیوندای موتورز با کمترین میزان خود روبرو شد در فوریه سال ۲۰۱۰ میلادی بود.

این شرکت کره‌ای به عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان، نخستین شرکت خودروسازی است که گزارش میزان فروش ماهانه خود درماه فوریه ۲۰۲۰ را منتشر کرده است. از منظر کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو ، همه شرکت‌های خودرو سازی تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا با کاهش چشمگیردر میزان فروش و درآمدزایی و سودآوری  خود روبرو بوده‌اند. از این رو این کاهش صرفا شامل شرکت هیوندای موتورز نمی‌شود.

کاهش فروش ۱۳ درصدی هیوندای موتورز

آسیب پذیری بازار خودرو  با شیوع کرونا

شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا که در ابتدا از چین  شروع و بسیاری دیگر از کشورهای جهان را درگیر کرد و تا زمان فعلی قریب به سه هزار نفر قربانی داشته است در معاملات خودرو نیز تاثیر منفی خود را نشان داده است.

نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۰  نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو گردید. این نمایشگاه قرار بود در تاریخ پنجم تا پانزدهم مارس سال ۲۰۲۰ در شهر ژنو سوئیس میزبان شرکت های خودرو سازی و علاقه مندان به صنعت خودرو برگزار گردد که تحت تاثیر شیوع ویروس خطرناک و کشنده کرونا و انصراف بسیاری از خودروسازان و فعالان در این صنعت، منتفی شد.

سایر شرکت های بزرگ در شرایط فعلی آسیب پذیر شده اند. طبق آخرین گزارش های رسیده،  تاکنون چهار هزار و ۲۱۲ نفر در کره جنوبی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و همین امر موجب اختلالات زیادی در فعالیت شرکت های بزرگ نظیر هیوندای موتورز، سامسونگ و ال جی شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان