پنج عمل آسان که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۰

پنج عمل آسان که ملکه انگلستان هرگز انجام نداده است طی گزارشات ملکه‌ انگلیس تا کنون با دوازده رئیس جمهور آمریکا ملاقات ، چندین بار به دور دنیا سفر کرده و به دلیل مقام سلطنتی اش از امکانات عالی و خاص‌ترین مزیت برخوردار بوده، با این حال، کار‌های معمولی و آسان هست که هرگز در زندگی اش آن‌ها را انجام نداده است.

۱- هیچوقت رأی نداده است

طبق قانون انگلیس ملکه حق رأی دادن دارد. اما طبق عهدنامه دربار بریتانیا، ملکه الیزابت دوم باید در موضوعات سیاسی بی طرف باقی بماند و «نمی تواند رأی دهد یا در انتخابات شرکت کند». هرچند این قوانین در مورد دیگر اعضای خاندان سلطنتی به ان اندازه جدی نیست.

۲- در هیچ مدرسه ای پا نگذاشته

ملکه الیزابت دوم هرچند هیچوقت در یک مدرسه ی نرفته، اما تحصیلات بالایی دارد. او و خواهرش، پرنسس مارگارت، به طور خصوصی به واسطه ی بگزیده ترین معلم‌های سرخانه‌ای در بریتانیا آموزش دیدند که خاندان سلطنتی توانایی استخدام شان داشتند. الیزابت دوم حتی درس تاریخ مشروطیت و حقوق خوانده تا خود را برای نقش ملکه که در آینده برعهده اش گذاشته می‌شد آماده کند.

۳- هرگز حسابی در شبکه‌های اجتماعی نداشته

اکثر اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا حساب شخصی‌ای در شبکه‌های اجتماعی دارند (جز پرنس اندرو، پسر ملکه و دخترش پرنسس اوژنی که حساب شخصی خودشان را در اینستاگرام دارند). اما احتمل دارد به این دلیل باشد که کاخ کنزیگتون یک حساب کاربری در توئیتر دارد که اخبار و تصاویر مربوط به آن‌ها را منتشر می‌کند.

۴- هرگز امتحان رانندگی نداده

همانطور که در بریتانیا گواهینامه‌ های رانندگی به نام ملکه صادر می‌شوند، او می‌تواند در هر زمان و مکانی که مایل باشد بدون داشتن گواهینامه رانندگی کند. ملکه حتی زمانی که به سلطنت نرسیده و پرنسس بود هم نیازی به گذراندن امتحان رانندگی نداشت، چون اعضای خاندان سلطنتی با راننده‌ی مخصوص خود از جایی به جایی دیگر برده می‌شوند.

۵- هرگز یک کار تمام وقت نداشته

ملکه بریتانیا هیچوقت در طول زندگی اش مجبور نبوده یک شغل تمام وقت داشته باشد. گرچه ملکه بودن خود یک شغل شبانه روی محسوب می‌شود، اما بدون شک که مزایای این شغل ارزشش را داشته. طبق تخمین‌های وبسایت فوربس در سال ۲۰۱۶، ثروت خالص الیزابت دوم حدود ۵۳۰ میلیون دلار است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان