پوند انگلیس – جهش پوند انگلیس با احتمال توافق تجاری انگلیس و اروپا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۴
پوند انگلیس - جهش پوند انگلیس با احتمال توافق تجاری انگلیس و اروپا

جهش پوند انگلیس در پرتو رویدادهای مختلف

پوند انگلیس در معاملات چهارشنبه شب متأثر از گزارشاتی که حاکی از احتمال توافق تجاری قریب الوقوع انگلیس بودند،جهش کرد.
طبق گزارش رویترز دولت های اتحادیه اروپا پروسه اجرایی توافق تجاری با انگلستان از ۱ ژانویه را آغاز کرده اند. آنها تاکید کردند که این توافق قریب الوقوع خواهد بود. نرخ برابری پوند انگلیس ۱.۱ درصد در برابر دلار آمریکا جهش کرد و به ۱.۳۵۲۶ واحد رسید و در مقابل یورو ۰.۹ درصد تقویت شد و به ۹۰.۲۴ واحد رسید

مورد دیگری که باعث جهش و تقویت ارزش پول این کشور شد  بازگشایی مجدد مرزهای فرانسه به روی انگلیس است.  فرانسه با خبر کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلستان مرزهای خود به روی این کشور را بسته بود.

کاهش پوند انگلیس

در شرایطی که انگلیس و اتحادیه اروپا به بن‌بست دیگری در مذاکرات برگزیت برخورد کردند و شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور بدتر شد، پوند بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد. پس از اینکه مشخص شد مذاکرات بین انگلیس و اتحادیه اروپا از مهلت تعیین شده می‌گذرد و همچنین به دنبال وضع محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی توسط بوریس جانسون در لندن و جنوب شرقی انگلیس، پوند ارزش خود را در معاملات آسیا پسفیک از دست داد.

مذاکرات بین این کشور و اتحادیه اروپا چند روز گذشته از سر گرفته می‌شود ولی نشانه‌های کمی از توافق اولیه بین آنها وجود دارد. در این بین سران کنگره آمریکا اعلام کردند در مورد مفاد بسته ۹۰۰ میلیارد دلاری برای کمک به اقتصاد آمریکا برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا به توافق رسیده‌اند.

پوند انگلیس - جهش پوند انگلیس با احتمال توافق تجاری انگلیس و اروپا

 جهش پوند انگلیس با احتمال توافق تجاری انگلیس و اروپا

اقتصاددان‌ها عقیده دارند دورنمای تصویب بسته کمکی ۹۰۰ میلیارد دلاری در آمریکا و امید به بسته شدن قرارداد برگزیت قبل از کریسمس، بخشی از بدبینی‌ها را از بین می‌برد. ولی به خاطر شرایط نقدینگی پایین، انتظار بی ثباتی‌های بیشتری در سال آینده میلادی وجود دارد.

اگر قرارداد تجاری برگزیت تا پایان سال جاری میلادی بسته نشود، انتقال آزادانه کالاها، خدمات، مردم و سرمایه پایان می‌یابد و شرکت‌های انگلیسی باید طبق قوانین سازمان تجارت جهانی با اتحادیه اروپا تجارت کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان