پیامک تبلیغاتی – مسدود شدن ۳۳۴ هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۶

مسدود شدن ۳۳۴ هزار سیم کارت

بیش از ۳۳۴ هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مسدود شده است. این سازمان روز گذشته این خبر را تایید کرد. طبق آمار ثبت شده در وبسایت رگلاتوری در مدت هفت ماه گذشته چیزی در حدود صد هزار سیم کارت قطع شده اند. طی سال گذشته حدود دویست و چهل و شش هزار سیم کارت توسط رگلاتوری مسدود گردیده است.

از سال ۹۷ قانون مسدود سازی سیم کارت های شخصی که با ارسال پیام های تبلیغاتی برای مشترکین ایجاد مزاحمت می نمایند لازم الاجرا شد.

مسدود شدن 334 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی

مسدود شدن ۳۳۴ هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی

پیامک های تبلیغاتی مراحم

با اینکه ۲۴ اسفند سال گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پایان کلاه‌برداری‌های خدمات ارزش افزوده موبایل (VAS) خبر داد، هنوز برخی افراد از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم شاکی هستند. این پیام ها معمولا به صورت انبوه ارسال می گردند بنابراین شناسایی سیم کارت ارسال کننده امری ساده است. اما گویا رگلاتوری هنوز نتوانسته با اپراتورها برای شناسایی شرکت هایی که این گونه خدمات را انجام می دهند، همکاری جامعی داشته باشد.

وزیر ارتباطات در اینستاگرام به شفاف سازی و اطلاع رسانی در مورد سه پرونده کلاهبرداری های ارزش افزوده پرداخت. او گفت پرونده اول با عودت مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان پول به مردم ختمه یافته است.

پرونده دوم در مورد تیمی بوده که با بهره گیری از هزار نرم افزار تلفن همراه ارزش افزوده را به صورت ناخواسته روی موبایل مشترکین فعال می کردند. این افراد توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند.

آذری جهرمی در مورد پرونده سوم هم گفت: این پرونده مربوط به شکایات مردمی است که با اعلام همزمان کد *۸۰۰*۶# همراه بوده است. طی این پرونده مشخص شده که میزان دستبردهای ارزش افزوده از جیب مردم بسیار زیاد و بیش از چیزی بوده که پیش از این مورد تصور بوده است.

رسیدگی به شکایات مردمی

آذری جهرمی در مورد پرونده سوم اضافه کرده است که طی بررسی ها و تحقیقات مشخص شده ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از ۶ میلیون نفری که در این مورد مورد استعلام قرار گرفته اند، از اینکه مبلغی از حسابشان کسر شده آگاهی نداشته اند. این پرونده در حال حاضر در قوه قضاییه در حال سپری کردن روند قانونی است. البته همچنان از مشترکین می خواهیم در صورتی که با پیامک های مراحم مواجه شدند با شماره گیری کد دستوری «ستاره ۸۰۰ مربع» گزارش مربوط به مشخصات این سیم‌کارت‌ را برای رگلاتوری ارسال نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان