پیام حسن روحانی– احتمال بازگشت واشنگتن به برجام بعد از سفر نیویورک

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۹

حسن روحانی بعد از سفر نیویورک

 حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، روز گذشته به تحولات پس از سفر هفته گذشته خود به همراه هیأت ایرانی به نیویورک و حضور در سازمان ملل اشاره نمود.  چنانچه در بیاینات خویش سیگنال هایی در خصوص بازگشت احتمالی ترامپ به برجام اظهار داشت.

آقای روحانی پیش از سفر به ارمنستان و حضور در اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا در فرودگاه مهر آیاد، به سفر نیویورک  اشاره نمود و سفر اخیر خود را عمداتا سیاسی و دارای طرحی جهت امنیت منطقه هرمز و مسائل جهانی و به دنبال آن آمادگی برای نشست های آینده با گروه  ۵+۱ عنوان کرد. روحانی در ادامه  چهارچوب نشست را  مورد توافق هفت کشور دانست و آن را  گام مهمی در راستای قانونی و بین المللی کردن مسئله هسته ای جمهوری اسلامی ایران به شمار آورد.

مقدمات کنفرانس تلفنی سه نفره

ازدید برخی نشریات خارجی، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه برای دیدن حسن روحانی عازم  نیورک شده و قصد داشته در یک کنفرانس تلفنی سه نفره با حسن روحانی و دونالد ترامپ ترتیب دهد. با این هدف، تیمی امنیتی برای برقراری یک خط امن در اتاق جلساتی در هتل مشغول شده  تا مقدمات این کنفرانس تلفنی رأس ساعت ۹:۳۰ دقیقه فاهم شود. این تلاش بعد از دیدار مکرون و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با روحانی بود  که طی آن هر دو شخصیت سیاسی حسن روحانی را به دیدار تشویق نمودند و در پی طرح چهار رکنی مکرون برای پیشگیری از بروز جنگ در خاورمیانه  که هیأت فرانسوی در تلاش برای توافق لفظی از ترامپ و روحانی در مورد آن بودند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان