پیام خطرناک واتساپ – پیام خطرناک و مخرب واتساپ را باز نکنید

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۰
پیام خطرناک واتساپ - پیام خطرناک و مخرب واتساپ را باز نکنید

پیامی که نباید باز کنید

پیام خطرناک واتساپ با باز شدن می تواند این اپلیکیشن را دچار اختلال کند. این پیام مخرب مدتی قبل برای بسیاری از کاربران iMessage اپل هم مشکل ساز شده بود. این پیام به صورت مجموعه‌ای از حروف و اعداد نامفهوم برای کاربر ارسال شده و معنای خاصی ندارد، اما زمانی که آن را باز کنید حساب کاربری واتساپ شما را مختل می نماید. دلیل این امر هم عدم توانایی واتساپ در خواندن این متن عنوان شده است.

پیام خطرناک واتساپ - پیام خطرناک و مخرب واتساپ را باز نکنید

پیام خطرناک واتساپ – پیام خطرناک و مخرب واتساپ را باز نکنید

راه مقابله با پیام خطرناک واتساپ

طبق گزارش کاربران به محض اینکه این پیام باز می شود، اپلیکیشن با مشکل مواجه می گردد. پس از آن با هر بار باز شدن برنامه مشکلی در آن وجود خواهد داشت. برای رفع این مشکل تنها می توان برنامه را حذف و مجددا نصب نمود. بنابراین فعلا هیچ راه مقابله ای برای این متن مخرب وجود ندارد. این مشکل در حال حاضر در کشور برزیل برای کاربران زیادی ایجاد زحمت کرده است.

واتساپ برای مقابله با این مشکل وارد عمل شده و در حال به روز رسانی برای رفع این نقص است. مسئولین این اپلیکیشن اعلام کرده اند نسخه رفع مشکل برای ios در اختیار کاربران قرار گرفته است. همچنین گفته شده بهتر است کاربران از جدیدترین نسخه این برنامه استفاده نمایند.

ارتقای امنیت شبکه های مجازی

بیش از سه سال است که چنین متون مخربی ارسال و موجب آزار کاربران می شوند. واتساپ برای مقابله با آنها و افزایش سطح امنیت خود راه های جدیدی را امتحان می کند. مثلا محدود کردن دسترسی در اضافه کردن کاربران به گروه‌ها؛ چراکه محققان امنیتی معتقدند گروه ها از اهداف اصلی پیام های مخرب هستند.

از آنجا که هنوز راهی قطعی برای رفع این مشکل وجود ندارد بهترین راه مقابله پیشگیری است. بنابراین اگر پیام مشکوکی دریافت کردید هرگز آن را باز نکنید. حتما مخاطب ارسال کننده این پیام را بلاک کرده و سپس این پیام را حذف نمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان