پیام ظریف در خصوص تحریم سازمان فضایی ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۳

تحریم سازمان فضایی ایران

پیام ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص تحریم فضایی ایران در خاتمه کلامشان امروز در جمع خبرنگاران در بنگلادش در سایر رسانه‌ها منتشر گردید و بازتاب خاصی داشت. روز گذشته وزارت خزانه داری آمریکا تحریم سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضای ایران و مرکز هوافضای ایران را در لیست تحریم های ایران قرارداد. این نخستین بار است که سازمان فضایی ایران مورد تحریم امریکا قرار میگیرد.

پیام ظریف در خصوص تحریم سازمان فضایی ایران جالب توجه است. ایشان سیسات اعلامی واشنگتن و شخص ترامپ در این خصوص را تمسخر آمیز دانست و آن را ناشی از اعتیاد آمریکا دانست چنانچه و در جمع خبرنگاران چنین بیان داشتند که آمریکایی‌ها به تحریم معتاد شدند.

آقای ظریف تحریم‌های صورت گرفته از سوی آمریکا را فاقد هر گونه تاثیری عنوان کردند و ادامه این مسیر را به تمسخر آمریکا از سوی سایر جهانیان خاطر نشان کردند. ایشان به این مسئله که امریکایی‌ها فقط مانده خودشان را تحریم کنند اشاره کرده و بیان داشتند با توجه به اینکه هر روز اقدامی از سوی واشنگتن علیه این دولت یا دولت دیگر صورت می‌گیرد وبه دنبال تحریم سایر کشورها هستند فقط مانده خودشان را تحریم کنند.

آینده واشنگتن در مسیر افراطی و تحلیل اقتصادی از منظر ظریف

در ادامه وزیرامور خارجه کشورمان اذعان نمودند که استفاده آمریکا از تحریم و فشارهای اقتصادی از حد تعادل خارج شده و مسیر افراطی را می‌پیماید که این روند به تحلیل توان اقتصادی آمریکا منجر خواهد شد. ظریف در جمع خبرنگاران در ینگلاس ایران را کشوری که همواره پای میز مذاکره بوده و همچنان

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان