محمدعلی کشاورز – درگذشت هنرمند مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۵

محمدعلی کشاورز درگذشت

محمدعلی کشاورز  امروزساعت ۱۵  پس از مدتی  بستری در بیمارستان آتیه ، بر اثر نارسایی کلیوی و ریوی درگذشت. محمدعلی کشاورز یکی از چند بازیگر مطرح و نسل اول تئاتر ایران و فعال در حوزه های دیگر نمایشی از جمله سینما و تلویزیون که در ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ در اصفهان متولد شد آثار ایشان در نفش های مختلف در عرصه هنز و سینما به  همراهِ علی نصیریان، زنده‌یاد جمشید مشایخی، زنده‌یاد داود رشیدی و زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی پنج بازیگر مرد ماندگار تاریخ تئاتر و سینما و تلویزیون ایران به شمار می رود.

آثار ماندگار استاد کشاورز

              محمدعلی کشاورز درگذشت

آثار ماندگار استاد کشاورز، به مجموعه‌های تلویزیونی دایی‌جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان ( در نقش شعبان استخوانی)، سربداران (در نقش خواجه قشیری) افسانه سلطان و شبان (در نقش خوابگزار اعظم)، پدرسالار و گرگ‌ها می‌توان اشاره کرد.
این هنرمند نقش‌های ماندگاری در تاریخ سینما  ایفا کرد که از جمله آنها فیلم‌های «خشت و آینه»، «آقای هالو»، «رگبار»، «صادق کرده»، «شطرنج باد»، «کمال‌الملک»، «مردی که موش شد»، «کفش‌های میرزا نوروز»، «مادر»، «پول خارجی»، «دلشدگان»، «روز واقعه»، «ناصرالدین شاه اکتورسینما»، «خسوف»، «زیردرختان زیتون»، «غزال» بوده است.

پیام محمدعلی کشاورز  درسالروز تولد ۹۰ سالگی‌اش

محمدعلی کشاورز ۲۶ فروردین ماه و در سالروز تولد ۹۰ سالگی‌اش  پیامی خطاب به مردم ایران  منتشر کرد که در زیر بخشی از آن را می خوانیم:

«سپاس بی‌پایان ایزد منان را که تا کنون فرصت زیست در نود رستاخیز زیبای طبیعت را سهم من از این روزگار کرده است.
نود سال شکست و پیروزی، غم و شادی، سختی و آرامش و….، اما این روزها، روز‌های سختی است. روز‌های سخت برای مردمی که سالیان درازی است شادی آن‌ها شادی من و غمشان غم من است؛ مردمی که نفسم به نفسشان بند است.

آنچه در این روز‌های سخت امید و لبخند را زنده نگه می‌دارد، صحنه‌های ماندگاری است از انسانیت، محبت و همدلی. صحنه‌هایی که در گوشه گوشه‌ی این کشور رقم می‌خورد و روح انسان را به پرواز در می‌آورد. این همدلی، این همراهی، این محبت ما را از این گذرگاه سخت نیز عبور خواهد داد. فردا روز‌های بهتری است.

عزیزانم یادمان بماند که این بلای همه‌گیر چه به ما می‌آموزد؟ این شرایط سخت تلنگری است برای تمام انسان ها. تمام انسان‌های فراموشکار! برای ما که عزیزترین و زیباترین لحظه‌های زندگی را در کنار خود داریم و قدر نمی‌دانیم.
روز‌های زیبا می‌آید.‌ای کاش یادمان بماند از این پس با طبیعت مهربان‌تر باشیم، باهم مهربان‌تر باشیم.
قدر تک تک ثانیه‌های حضور عزیزان و دوستان مان را بدانیم.
زندگی را پاس بداریم.
در این واپسین دهه زندگیم برای همه هم وطنانم صبر، سلامتی و آرامش آرزو می‌کنم.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان