پیام پوتین – پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۷

پیام پوتین به رهبر انقلاب

 لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران در دیدار با علی اکبر ولایتی، پیام پوتین در پاسخ پیام مقام معظم رهبری را تقدیم وی کرد. سفیر روسیه در این دیدار، پاسخ پوتین رئیس جمهور روسیه به پیام مقام معظم رهبری را که چندی قبل توسط رئیس مجلس شورای اسلامی منتقل شده بود، تقدیم ولایتی کرد.

وی با اظهار خشنودی از روند رو به رشد و توسعه روابط دو کشور گفت: تقویت و تحکیم روابط دو جانبه بین روسیه و ایران به قوام و تداوم مناسبات و همکاری‌های فیمابین انجامیده است و دو کشور قدم‌های مؤثری برای ارتقا مناسبات برداشته‌اند.
در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر توسعه همه جانبه روابط در حوزه‌های دفاعی، نفتی، هسته‌ای، صنعتی، کشاورزی، توسعه تجارت و … درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

همکاری و تعامل بیشتر تهران و مسکو

پیام پوتین - پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب

پیام پوتین – پیام رئیس جمهور روسیه به رهبر انقلاب

ولایتی نیز در ابتدا  این دیدار با لوان جاگاریان ، روسیه و ایران را دوستانی مهم و همسایه های پایدار خواند و قدمت همکاری های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و روابط راهبردی بین دو کشور را عامل مهم استمرار مناسبات راهبردی دو کشور در حوزه های گوناگون عنوان کرد و گفت:
«روابط ایران و روسیه راهبردی با حفظ احترام متقابل است.»
مشاور مقام معظم رهبری با اشاره به برخی تحولات منطقه ای و بین المللی گفت: مناسبات منطقه ای و تحولات پیرامونی، باعث همکاری و تعامل بیشتر تهران و مسکو شده و رفت و آمد مقامات دو کشور در روند مناسبات و تقویت تعاملات حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این که اقتضای روابط راهبردی، همکاری های مؤثر در حوزه بین الملل و در سطح منطقه ای است افزود: خوشبختانه همکاری های ایران و روسیه با کشور سوریه که به دعوت مقامات آن کشور صورت گرفت، به سوریه کمک کرد تا در برابر دشمنان آن کشور که یک جنگ بین المللی را با حضور بیش از ۷۰ کشور تحمیل کرده بودند مقاومت کند و پیروز شود لذا این همکاری بین الملی بسیار مؤثر است و نمونه دیگر آن در مناقشه ارمنستان و آذربایجان محقق شد.

ولایتی افزود: شرایط کنونی منطقه به گونه ای است که دو کشور می توانند با هماهنگی یکدیگر در عرصه های دیگر نیز حضور یابند و حتماً همکاری ها کماکان گسترش یافته و متنوع تر ادامه خواهد یافت.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان