پیتر آلتمایر – واکنش وزیر اقتصاد آلمان درباره پیشنهاد دونالد ترامپ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۲۸

پیتر آلتمایر: «آلمان فروشی نیست».

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، در واکنش به گزارش یکشنبه روزنامه دی ولت با عنوان «ترامپ در برابر برلین» به تلویزیون ARD آلمان گفته است که «آلمان فروشی نیست».  پیتر آلتمایر در این باره ترامپ را مورد نقد قرار داد. روزنامه دی ولت طی گزارشی از پیشنهادد یک میلیارد دلاری رئیس جمهوری آمریکا خبر داد. ترامپ به شرکت دارویی CureVac یک میلیارد دلار پیشنهاد داده تا واکسن_کووید۱۹را صرفاً ایالت متحده در اختیار داشته باشد.

پیتر آلتمایر – وزیر اقتصاد آلمان

در گزارشی آمده است که دولت آلمان نیز مشوق‌های مالی برای نگه داشتن واکسن در کشور را در نظر گرفته است.

پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای دریافت حقوق انحصاری واکسن_کووید۱۹ به ازای «مقادیر زیادی پول» وزیران دولت و نمایندگان پارلمان آلمان را به خشم آورد.

وزیر بهداشت آلمان گفته است که اگر واکسن تولید شود، باید در دسترس همه کشورهای جهان قرار بگیرد. ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان اظهار کرد که دستیابی آمریکا به امتیاز انحصاری واکسن تولیدی از سوی CureVac ممکن نیست. او افزود که شرکت CureVac واکسن را برای جهان تولید می‌کند و نه برای کشورهای خاص.

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان نیز هشدار داد دولت در صورت لزوم برای جلوگیری از دست‌درازی و سوءاستفاده  نیروهای خارجی به دستاوردهای پژوهشی داخلی به هر اقدامی دست خواهد زد.

واکنش برخی سیاسمتداران آلمان درباره پیشنهاد ترامپ

گزارش اخیر در آلمان خشم سیاستمداران را موجب شده است. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفت: «پژوهشگران آلمانی به عنوان بخشی از شبکه همکاری جهانی نقشی پیشرو در توسعه دارو و واکسن دارند. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که شرایطی برای دستیابی انحصاری عده ای به نتایج این پژوهش‌ها به وجود بیاید.»

اروین رودل، نماینده محافظه‌کار پارلمان آلمان و عضو کمیسیون بهداشت هم گفته است که «همکاری بین‌المللی حالا مهم است، نه صرفاً منفعت ملی.»کریستین لیندنر رهبر حزب لیبرال FDP نیز گفت که «به وضوح ترامپ هر ابزار ممکنی را برای کارزار انتخاباتی به کار می‌برد.»

وزیر کشور آلمان هورست زیهوفر در کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که آیا تلاشی برای دادگاهی کردن شرکت CureVac صورت گرفته، پاسخ داد: «می‌توانم بگویم که امروز چند بار از مقامات دولت در این باره شنیدم، و فردا در کمیسیون بحران درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد»

آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس

بنا بر آمار دانشگاه جان هاپکینز، تعداد تایید شده مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان تا روز دوشنبه نزدیک به ۱۷۵ هزار نفر بوده است. تعداد کشته‌شدگان بر اثر این بیماری در چین و خارج از این کشور در مجموع حدود شش‌هزار و ۷۰۰ نفر بوده که کمی کمتر از نیمی از این تعداد در چین بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0