پیشنهاد جدید بایدن – واکنش ایران به پیشنهاد جدید دولت بایدن

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۰

پیشنهاد جدید بایدن به ایران درمورد برجام

پولتیکو به تازگی در گزارشی در مورد پیشنهاد جدید بایدن به ایران درمورد برجام نوشت:  ایالات متحده تلاش می کند با پیشنهاد جدیدی به تهران، بن بست توافق هسته ای ایران را بشکند. دو نفر از افراد آشنا به اوضاع به پولتیکو اعلام کردند که مقامات دولت بایدن، قصد دارند این هفته پیشنهاد جدیدی را برای شروع مذاکرات ارائه دهند.

در این پیشنهاد از ایران خواسته شده است تا برخی از فعالیت های هسته ای خود مانند کار بر روی سانتریفیوژهای پیشرفته و غنی سازی اورانیوم تا خلوص ۲۰ درصد را در ازای کاهش تحریم های اقتصادی ایالات متحده متوقف کند.

پیشنهاد جدید بایدن - واکنش ایران به پیشنهاد جدید دولت بایدن

واکنش ایران به پیشنهاد جدید دولت بایدن

واکنش ایران به پیشنهاد جدید

ایران در واکنش به گزارش پولتیکو درمورد پیشنهاد جدید دولت بایدن اعللام کرد: بازگشت آمریکا به برجام فقط به تصمیم سیاسی واشنگتن نیاز دارد نه پیشنهاد جدید.
نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرد برای بازگشت آمریکا به برجام به هیچ طرحی جز تصمیم سیاسی واشنگتن برای اجرای تعهدات نیاز نیست.

در صحفه توئیتری نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد آمده است:
ایران در مورد موضوعات با سایر مشارکت‌کنندگان برجام در تماس است. این یادداشت، ادامه می‌دهد: هیچ پیشنهادی برای پیوستن مجدد ایالات متحده به برجام نیاز نیست. این فقط به یک تصمیم سیاسی ایالات متحده نیاز دارد تا تمام تعهدات خود را طبق این توافقنامه به طور کامل و فوری اجرا کند و به قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند باشد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان