دکتر نمکی – دقیقه ۹۰ از کرونا گل خواهیم خورد!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۳

توهم مسئولین درمورد شکست کرونا

دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت و گوی خبری به توهم بعضی از مسئولین درباره شکست کرونا و فشار به وزارت بهداشت برای بازگشایی‌های خطرناک اشاره کرد و  اعلام کرد :«دقیقه ۹۰ از کرونا گل خواهیم خورد!». دکتر نمکی با بیان اینکه کرونا در اقلیم‌ های مختلف، متفاوت  خود را نشان داده است و از این رو قضاوت درباره این ویروس هنوز زود است گفت: «اینکه امروز مردم دچار بی‌خیالی نسبت به بیماری کرونا شده‌اند، یک آفت بزرگ است»

وزیر بهداشت در نشست کمیته عملی کشوری سیاست‌گذاری بیماری کووید ۱۹، همچنین اعلام کرد: «به طور کلی در برنامه روزانه‌ام از ساعت ۱۲ تا دو بامداد هر شب به مطالعه آخرین یافته‌های ایران و جهان در خصوص کرونا می‌پردازم. کووید ۱۹ یک پاتوژن عادی نیست و نباید آن را با هیچ کدام از اجدادش مقایسه کرد. از روز اول به همکارانم تاکید کردم که مطلقا به این فکر نباشید که با ویروسی مشابه سارس و مرس طرف هستید. در برخی اوقات ممکن است ماهیتی شبیه به اچ ای وی داشته باشد و یا برخی اوقات مانند ویروس آنفلوآنزا عمل کند»

پیچیدگی کروناویروس

دکتر نمکی – دقیقه ۹۰ از کرونا گل خواهیم خورد!

وزیر بهداشت با تاکید بر این که کروناویروس بسیار پیچیده است،اظهار کرد: «من هنوز فکر می‌کنم روزهای اول آشنایی با ویروس را طی می‌کنیم و قضاوت درباره آن زود است، باید با عینکی ویژه کرونا را بنگریم. با این که یافته‌ های جهانی ملاک خوبی برای مطالعات است، اما نباید ۱۰۰ درصد آن‌ها را در نظر گرفت؛ چرا که ویروس در اقلیم‌های مختلف به شکل متفاوت عمل می‌کند؛ به شکلی که حتی مواجهه با ویروس در استان قم با استان گیلان یکسان نبوده است»

وی افزود: «ما باید پروتکل‌هایی بنویسیم که با فرهنگ و اقتصادمان همخوانی داشته باشد. من به عنوان کسی که در اقتصاد سلامت حرف‌هایی برای گفتن دارد، این موضوع را مطرح می‌کنم؛ بنده وزارتخانه را با حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری تحویل گرفتم. اگر بدانم چیزی برای مردم مثبت است، مطمئن باشید آن را با جان و دل برایشان تهیه خواهم کرد»

در اظهارات نمکی هنوز ۹۰ درصد جمعیت بسیاری از شهرها به بیماری مبتلا نشدند و باید برای آنها پروتکل تشخیصی ارزان و آسان تهیه شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: «ناگفته‌های از این بیماری و مدیریت آن دارم که روزانه آنها را یادداشت می‌کنم و حتما این یادداشت ها را روزی به عنوان کتابی به این ملت عزیز تقدیم می‌کنم تا ببینیم ما چگونه در برابر بیماری مقاومت کردیم».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان