چهارشنبه سوری – آماده باش ٣۵٠٠ آتش‌نشان در شب چهارشنبه آخر سال

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۲۶

شب چهارشنبه آخر سال

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آماده باش ٣۵٠٠ آتش‌نشان و استقرار نیروها در ١٠٠٠ نقطه در شب چهارشنبه سوری خبر داد. سیدجلال ملکی درباره تمهیدات ایمنی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در شب چهارشنبه سوری اظهار کرد: به روزهای پایانی سال و شب چهارشنبه سوری نزدیک شده‌ایم، البته حسنی که در سال‌های اخیر متأسفانه دستخوش تغییرات بسیاری شده است.
وی افزود: با ورود وسایل محترقه‌ای که جایگاهی در اصل این جشن ندارد، مراسم حال شادی خود را از دست داده است. به همین دلیل همه ساله در این شب شاهد مصدومیت و حتی تلفات جانی هستیم.

ملکی اظهار کرد: از همه هموطنان تقاضا می‌کنیم که به دلیل بیماری کرونا که تمام دنیا را فرا گرفته مراعات کنند. اگر سال‌های گذشته نگران مصدومیت بر اثر حوادث بودیم امسال علاوه بر آن نگران تجمعات و بیماری نیز هستیم. وی افزود: از همه تقاضا می‌کنیم برای قطع زنجیره بیماری و کاهش شیوع آن شهروندان مراعات کنند و مثل سال گذشته که همکاری بسیار خوبی داشتند جشن به صورت محدود در کانون خانواده و با رعایت ایمنی برگزار شود.

ظرفیت خودروهای عملیاتی شهرداری

مان آتش‌نشانی تهران، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی تهران مثل سال‌های گذشته تمهیداتی را در نظر گرفته است، بر همین اساس در شب چهارشنبه آخر سال ٣۵٠٠ آتش نشان عملیاتی در حال خدمت رسانی به هموطنان خواهند بود که نیمی از این افراد شیفت همان روز خواهند بود و سایر افراد به خدمت فراخوانده می‌شوند. در واقع دو سوم از کل پرسنل عملیاتی در آماده باش خواهند بود.

چهارشنبه سوری - آماده باش ٣۵٠٠ آتش‌نشان در شب چهارشنبه آخر سال

چهارشنبه سوری – آماده باش ٣۵٠٠ آتش‌نشان در شب چهارشنبه آخر سال

به گفته ملکی در ۱۰۰۰ نقطه از شهر نیروها مستقر خواهند شد که این نقاط با احتساب ایستگاه‌های آتش نشانی است. سایر استقرارها در میادین، معابر شلوغ و پرتردد و بازار صورت خواهد گرفت.

ملکی گفت: آتش نشان‌ها با استفاده از خودروهای سبک و سنگین عملیاتی و حتی گروه‌های پیاده مستقر خواهند شد و از ظرفیت خودروهای عملیاتی شهرداری تهران، استفاده خواهد شد.

این استقرارها از ساعت ١۵ عصر روز سه شنبه آخر سال آغاز خواهد شد و تا زمانی که آرامش در محدوده حاکم شده باشد، ادامه خواهد یافت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان