چهار شرط برجام – چهار شرط سناتور جمهوری خواه برای بازگشت به برجام

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۴

برداشتن تحریم‌های ایران امری اشتباه است

«جیم آینهوف» سناتور ارشد جمهوری خواه با تاکید بر این مورد که  کنگره آمریکا اجازه بازگشت دولت جدید آمریکا به برجام را نمی دهد، چهار شرط برجام را به نیابت از هم حزبی های خود برای هرگونه توافق واشنگتن-تهران مطرح کرد. سناتور جمهوری خواه و عضو ارشد کمیته خدمات مسلح مجلس سنای آمریکا تاکید کرد کنگره این کشور، کار «جو بایدن» رئیس جمهور جدید ایالات متحده برای بازگشت به توافق هسته ای ایران را دشوار خواهد کرد.

آینهوف طی یادداشتی، ضمن معیوب توصیب کردن برجام، نوشت: «بازگشت به برجام یک اشتباه وحشتناک است زیرا آمریکا هرگز وارد آن توافق معیوب نخواهد شد… یک توافق جدید، که بهبود قابل توجهی یافته باشد، باید مورد مذاکره قرار بگیرد تا ما حمایت از آن را بررسی کنیم».
وی با حمایت از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا برای خروج از توافق هسته ای ایران، مدعی شد: «بازگشت به همان توافق مشکل زا، بی معنی است… برداشتن تحریم های ایران نیز امری اشتباه است».

چهار شرط توافق واشنگتن-تهران

چهار شرط برجام - چهار شرط سناتور جمهوری خواه برای بازگشت به توافق هسته ای ایران

چهار شرط برجام – چهار شرط سناتور جمهوری خواه برای بازگشت به توافق هسته ای ایران

سناتور جمهوری خواه در ادامه چهار شرط برای هرگونه توافق جدید آمریکا با ایران مطرح کرد که به تبع خواسته دیگر قانون گذاران هم حزبی وی نیز هست:

  • . توافق جدید با تهران باید جامع باشد. باید به حمایت مالی ایران از گروه های منطقه ای بپردازد، برنامه موشکی بالستیک آن را محدود کند و تمام مسیرها به توانمندی تسلیحاتی اتمی را مسدود کند.
  • توافق باید فراگیر باشد. هرگونه مذاکره ای [با ایران] باید ملاحظات و نگرانی های اسرائیل و شرکای عربی ما را شامل شود و امضای آمریکا پای آن، مشروط به حمایت آنها باشد… توافق با ایران نباید آنها را به خطر بیاندازد.
  •  راهکار دائمی باید وجود داشته باشد. نباید بندهای غروب وجود داشته باشد که نهایتا به ایران اجازه دهد توانمندی تسلیحاتی اتمی به دست بیاورد.
  •  اجرای هرگونه توافق جدید باید کاملا شفاف و روشن باشد و بازرسی های معمولی و بدون شرط از برنامه هسته‌ای ایران انجام شود و تهران را مجبور به افشای کلیه فعالیت های هسته‌ای اش کند.

این سناتور ارشد جمهوریخواه از دولت بایدن خواست تا علاوه بر حفظ تحریم ها علیه ایران، زمینه لازم برای دستیابی به یک توافق جدید را آماده کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان