چهلم استاد شجریان – منع ورود مردم به آرامگاه فردوسی و مزار استاد شجریان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۸

‏چهل روز از کوچ‌ راوی حزن‌‌ها و‌ دردهای ناگفته‌مان گذشت …

در مراسم چهلم استاد شجریان از ورود مردم به آرامگاه فردوسی و مزار استاد شجریان جلوگیری شد. محمدرضا شجریان، استاد آواز و موسیقی ایرانی، چهلمین روز درگذشت خود را تنهایی و با آرامگاهی بدون سنگ، سپری کرد. روز گذشته که مصادف با چهلمین روز درگذشت محمدرضا شجریان بود، جمعی از علاقه‌مندان و هنرمندان، در محوطه شهر توس حاضر و با درهای بسته آرامگاه فردوسی مواجه شدند.

جمعیت مراجعه کننده، اجازه حضور بر آرامگاه شجریان را نیافتند و تنها به وحید تاج، خواننده موسیقی ایرانی و یکی از مدیران خانه موسیقی، فرصتی کوتاه داده شد تا دقایقی بر مزار استاد آواز ایران حاضر شوند. طبق گزارش روابط عمومی خانه موسیقی، پس از گذشت ۴۰ روز، هنوز سنگ مقبره این هنرمند موسیقی ایران، نصب نشده است.

چهلم استاد شجریان – منع مردم به آرامگاه فردوسی و مزار استاد شجریان

نگاهی به چهل روز گذشته

درهفته های اخیر مطالب و ویدیوهایی در فضای مجازی، در مورد لزوم پرداخت مبلغ برای بازدید از مزار ایشان به گوش رسیدکه تایید شد. به دلیل اینکه پیکر استاد شجریان در محوطه آرامگاه فردوسی به خاک سپرده شده است و آرامگاه فردوسی هم از جمله ابنیه تاریخی محسوب می شود برای ورود به آن باید مبلغی پرداخت گردد.

محمدرضاشجریان نوزدهم مهر در توس در کنار فردوسیِ نامدار، اخوان ثالث و دیگر بزرگان شعر و ادب به خاک سپرده شد تا او نیز در تاریخ این دیار ماندگار شود.  مراسم خاكسپاری با حضور ۱۵۰ نفر متشکل از خانواده استاد محمدرضاشجریان، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسوولان استانی، پیشکسوتان عرصه موسیقی، هنرمندان و علاقه مندان به استاد در محل آرامگاه فردوسی برگزار شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان