ژاکت کثیف ۳۳۴ هزار دلاری – کلهر جایزه جهانی خود را به استاد شجریان تقدیم کرد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۸

ژاکت کثیف سی ساله ۳۳۴ هزار دلار فروخته شد!

ژاکت کثیف و کهنه ای که سی سال بود رنگ آب به خود ندیده بود به قیمت ۳۳۴ هزار دلار در یک حراجی فروخته شد. این ژاکت دارای بسیاری سوختگی با سیگار بود ولی نکته مهم که در قیمت این ژاکت نیز تاثیر می گذارد این است که;

ژاکت کثیف و سوخته متعلق به کرت کوبِین، خواننده مشهور موسیقی راک بوده است. ‌کوبِین نفر اصلی گروه راک نیروانا بود که این ژآکت را که رنگ آن سبز می باشد، در یک اجرای تلوزیونی در شبکه MTV در سال ۹۳ میلادی پوشیده بود.

ژاکت کوبین

ژاکت کوبین

علاوه بر این ژاکت کثیف که سی سال بود شسته نشده بود، گیتار کوبِین که برای سالیان متمادی در موزه راک اند رول هال آف فیم به نمایش در می آمد نیز در حراج به قیمت ۳۴۰ هزار دلار به فروش رفت.

ژاکت کثیف کوبین پس از مرگ او ارزش یافت

ژاکت کوبین در حالی فروخته شد که این خواننده در ۲۷ سالگی به دلیل آنچه که افسردگی و اعتیاد ناشی از شهرت زیادش اعلام شد دست به خودکشی زد و فوت شد.

کلهر جایزه جهانی خود را به استاد شجریان تقدیم کرد.

کیهان کلهر که موفق به دریافت جایزه وومکس شده است در مراسم اهدای این جایزه، آن را به استاد موسیقی ایرانی محمد رضا شجریان تقدیم کرد. وی این جایزه را فردی ندانست و آن را ثمره چندین سال تلاش و پشت کار انجام شده توسط موسیقی دانان ایرانی دانست. وی همچنین گفت:

امروز افتخار دارم که این جایزه را از طرف تمام جامعه موسیقی ایرانی بپذیرم و به نمایندگی از جامعه موسیقی ایرانی آن را به استاد محمدرضا شجریان، استاد بزرگ موسیقی ایرانی که چند سالی است در بستر بیماری است و دلتنگ شنیدن صدایشان و بودنشان هستیم، تقدیم می‌کنم. امیدورم که حالشان خوب باشد و این هدیه را بزرگوارانه از من بپذیرند.

همایون شجریان، پسر استاد شجریان ضمن عرض تبریک به جناب کلهر از این اقدام وی تقدیر کرده است.

کیهان کلهر

کیهان کلهر

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان