ضرورت آموزش کارآفرینی – کارآفرین

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۹

ضرورت آموزش کارآفرینی

ضرورت آموزش کارآفرینی در کشور در نتیجه پیدایش اقتصاد جدید است.  که در آن دانش، منبع عمده اغلب فعالیت های اقتصادی است. پویش اقتصاد جدید فرصت های تجاری بی شماری را ایجاد می کند. مطالعات کارآفرینی، افراد را به سرمایه گذاری در مهارت های نوآوری با درک فرصت ها مجهز می کند. در عین حال کارآفرینان سرعت رشد اقتصاد جدید را از طریق پیشرفت فعالیت های کارآفرینانه جدید تعیین می کنند.  ایجاد نگرش ‏های کارآفرینانه در دانشجویان شرط لازم برای بروز رفتار کارآفرینانه از سوی آنان است.

Image result for کارآفرینی"

کارافرینی

کارآفرین

کارآفرین به عنوان فردی است که اقتصاد موجود را به منظور ایجاد ساختار جدید و منتفع شدن از آن به وسیله معرفی محصولات و خدمات جدید یا به وسیله شکل های جدید سازمان یا به وسیله کشف مواد خام جدید از بین می برد.

کارآفرین فردی است که با تشخیص فرصت و تبدیل ایده و فکر جدید به یک کسب و کار (خانگی، اینترنتی، خانوادگی، کسب و کار کوچک و متوسط و…) و با بسیج منابع که توام با مخاطره مالی، اجتماعی آبرویی و حیثیتی می باشد، محصول و خدمت جدید به بازار ارائه می نماید.

عوامل موثر در کارآفرینی

بر این اساس، به نظر می رسد که ابعاد شخصیت یا به عبارت دیگر ویژگی های شخصی، عواملی ضروری در تعیین کارآفرین بودن یک فرد، هستند. به طور متداول این طرز فکر منجر به دیدگاهی می شود که رابطه منطقی کمی در تدریس و آموزش کارآفرینی فردی وجود دارد، چرا که کارآفرینان، کارآفرین متولد شده اند.

این دیدگاه عقیده دارد که یک کارآفرین ویژگی ذاتی دارد که بستگی به عواملی مانند سابقه و ویژگیهای شخصی، تجارب در مسیر زندگی، و تأثیرات محیطی دارد و این ویژگی (کارآفرینی) قابل انتقال از شخصی به شخص دیگر نیست. بنابراین آموزش هر کسی برای اینکه کارآفرین شود، امکان ندارد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان