کارت بانکی – ساخت نسخه تقلبی در یک دقیقه

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۲

ساخت نسخه تقلبی در یک دقیقه

با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در تراشه های هر کارت بانکی به راحتی می توان نسخه های تقلبی این کارت ها را ساخت. این را یک کارشناس امنیتی از انگلستان گفته و تاکید کرده اطلاعات موجود در این ریز تراشه ها را به راحتی می توان در زمان کوتاهی کپی کرد.

کارت بانکی - ساخت نسخه تقلبی در یک دقیقه

کارت بانکی – ساخت نسخه تقلبی در یک دقیقه

کپی کردن کارت بانکی

زد دی نت در گزارشی نحوه کپی کردن داده ها و اطلاعات این کارت ها روی کارت های خام توضیح داده است. از این نمونه های تقلبی هم می توان برای انتقال وجه در دستگاه های خودپرداز و یا برای خرید کردن با دستگاه های کارت خوان (پوز) استفاده کرد.
لی آن گالووی که کارشناس امور امنیتی است، گفته است کار کپی کردن و تولید کارت های تقلبی در کمتر از یک دقیقه انجام می گیرد. او در ادامه افزود: کلاهبرداران و سودجویان با استفاده از این روش کارت های یازده بانک در کشورهای انگلستان، آمریکا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی را کپی نموده اند.

سارقان حرفه ای

در حال حاضر اطلاعات کارت های چهار بانک از یازده بانکی که داده هایشان به سرقت رفته، با استفاده از نوارهای مغناطیسی، روی کارت های قدیمی چسبانده می شده است. با این روش پول های مشتریان بانک ها به سرقت می رفته است.

مشکل سرقت داده های کارت های بانکی برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ شناسایی شد. از آن زمان تا کنون اقدامات امنیتی فراوانی توسط بانک ها صورت گرفته است. اما باز هم سارقان موفق به سرقت اطلاعات کارت ها می شوند. باید دید با توجه به اقدامات جدید بانک ها آیا باز هم افراد سودجو می توانند به راحتی و با سرعتی زیاد داده های این کارت ها را به سرقت ببرند و به اموال مردم دست درازی کنند یا راه دزدی آنها بسته خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان