کاهش مبتلایان – محدودیت ها باعث کاهش آمار ابتلا و فوتی های کرونا شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۸
کاهش مبتلایان - محدودیت ها باعث کاهش آمار ابتلا و فوتی های کرونا شد

رعایت پروتکل ها از سوی مردم

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، با گذشت یک هفته از اعمال محدودیت ها در مورد کاهش مبتلایان و فوتی های کرونا گفت: در این مدت درون‌دادهای سیستم مقابله با کرونا کاهش خوبی داشته‌اند. خوشبختانه کاهش قابل توجه رفت‌وآمدها چه در سطح درون‌شهری، چه در سطح برون‌شهری و چه در ساعات مختلف شبانه‌روز را شاهد هستیم. همچنین حضور و تماس اجتماعی مردم که منجر به نقض فاصله‌گذاری می‌شد نیز به میزان چشمگیری کاهش یافته است و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

کاهش مبتلایان - محدودیت ها باعث کاهش آمار ابتلا و فوتی های کرونا شد

کاهش مبتلایان – محدودیت ها باعث کاهش آمار ابتلا و فوتی های کرونا شد

خروج از وضعیت قرمز

دکتر حریرچی در ادامه افزود: در آبان ماه در ۸۹ شهرستان محدودیت ها اعمال گردید. خوشبختانه اکثر این شهرها از وضعیت قرمز بیرون رفته و به وضعیت نارنجی و زرد بدل شدند. بر اساس همین تجربه موفق بسیار امیداریم که شهرهایی که اکنون قرمز بوده و از هفته قبل شامل محدودیت‌ها شده‌اند، وضعیت مشابهی را تجربه کنند.

دکتر حریرچی در مورد هزینه های این بیماری این چنین گفت: این ویروس به جز بیماری، بستری و مرگ‌ومیر، هزینه هم دارد که شامل هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم است. در بیمارستان‌های دولتی حداقل ۹۰ درصد هزینه‌ها را پوشش داده و حتی اگر فردی تحت پوشش بیمه نباشد، او را روی تخت بیمه می‌کنیم و ۹۰ درصد هزینه‌هایش را پوشش می‌دهیم.

در حال افزایش مراکز درمان سرپایی به ۵۰۰۰ مرکز هستیم. در تمامی این مراکز تست و دارو برای مراجعین رایگان است. با کمک بسیج و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، وسایل پیشگیری نظیر ماسک و… را نیز ارائه دادیم، اما با این حال هنوز هزینه‌هایی وجود دارد که برای مردم گران تمام می‌شود. مثل هزینه‌های مستقیم بیمارانی که مستقیما به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند.

کاهش مبتلایان و فوتی های کرونا پس از محدودیت ها

به نظر می رسد اعمال محدودیت‌ها در ۴۳ شهرستان بحرانی موثر بوده است. تنها یک هفته پس از اعمال محدودیت‌ها، روند بستری مبتلایان به ویروس کرونا در این ۴۳ شهرستان نزولی شده و اکثر این شهرستان‌ها اکنون از وضعیت قرمز کرونا خارج شده اند. وضعیت ۴۱ شهر در روند نزولی است و دو شهر دیگر به زمان نیاز دارند. این نشان می‌دهد طرحی که در پنجم آبان شروع شده، موثر بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان