کتاب روش تحقیق – آموزش بررسی نتایج یک پژوهش با مطالعه کتاب

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۷
کتاب روش تحقیق - آموزش بررسی نتایج یک پژوهش با مطالعه کتاب

نشر زرین اندیشمند

انتشارات زرین اندیشمند در تلاش است با چاپ کتب علمی و پژوهشی گامی در جهت ارتقای سطح دانش جامعه بردارد. کتاب روش تحقیق از جدیدترین کتاب های چاپ شده در این انتشارات است که در این نوشته قصد داریم آن را به علاقمندان معرفی نماییم؛ لطفا ما را همراهی بفرمایید.

کتاب روش تحقیق - آموزش بررسی نتایج یک پژوهش با مطالعه کتاب

کتاب روش تحقیق – آموزش بررسی نتایج یک پژوهش با مطالعه کتاب

کتاب روش تحقیق

در زندگی روزمره همواره بحث پژوهش و تحقیق مطرح می شود. ما در تمام زمینه ها و هر روز در حال مشاهده نتایج مطالعات و پژوهش های عده ای هستیم. در بسیاری موارد خودمان هم دست به تحقیق می زنیم. مثلا پیش از اقدام به خرید یک دستگاه دیجیتالی یا پیش از اقدام به سفر. پژوهش و تحقیق در زندگی انسان امروز نقش بسیار مهم و پررنگی دارد. در هر حرفه و شغلی که فعال باشیم، پژوهش نقش مهمی در تایید یا رد راه های مختلف کاری ایفا می کند.

البته اینکه بتوانیم نتایج یک بررسی و پژوهش را مطالعه کنیم و کاملا درک کنیم، خود نیازمند کسب مهارت هایی است. از آنجایی که بسیاری از محققین و دانشمندان از ادبیات خاصی برای ارائه نتایج استفاده می کنند، نیاز است تا از این ادبیات سر در بیاوریم. می توان با افزایش مهارت درک نتایج تحقیق حتی نگاهی نقادانه به گزارش های پژوهشی داشت.

گام به گام تا آموزش نهایی

فصل اول این کتاب خواننده را با روش های مختلف فرآیند تحقیق آشنا می کند. روش هایی که محققان برای برنامه‌ریزی و اجرای کلیه اقدامات خود در یک پژوهش از آن ها استفاده می‌کنند. با فراگیری این فرایندها شما قادر خواهید بود تا اطلاعات یک گزارش را به خوبی درک و البته تفسیر نمایید. فصل دوم آشنایی با دو نوع پژوهش کمی و کیفی است.

کتاب روش تحقیق که با تلاش دکتر مهدی وفایی زاده ترجمه شده؛ حاصل زحمات دو تن از اساتید دانشگاه های معتبر ایالات متحده است. دکتر ویکی ال پلانوکلارک و دکتر جان دبلیو کرسول. روش تحقیق از سوی نشر زرین اندیشمند در ۴۵۸ صفحه منتشر گردیده است. این کتاب هم اکنون در کتابفروشی های معتبر و همچنین سایت های معتبر فروش کتاب برای علاقمندان عرضه می گردد. کتاب با جمله ای از مترجم اینگونه آغاز می شود: همیشه دوست داشتم یک کتاب آشپزی در زمینه روش تحقیق ترجمه کنم. این خودشه…

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان