کرونای انگلیسی – ثبت اولین مورد از کرونای انگلیسی در کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۶

کاهش آمار فوتی کرونا

وزیر بهداشت امروز از دو رقمی شدن آمار فوتی های کرونا پس از مدتها و مشاهده کرونای انگلیسی در کشور خبر داد. دکتر نمکی گفت: این کاهش آمار، حاصل تلاش بی وقفه همکاران من است و امروز به مرگ های دو رقمی ناشی از کرونا رسیدیم. ۹۸ نفر مرگ‌ ناشی از کووید_۱۹ در شبانه روز گذشته ثبت شد. البته هنوز هم رقمی نارحت کننده و غم انگیز در مقابلمان است. وزیر بهداشت در ادامه اضافه کرد: قول داده بودیم با مشاهده اولین مورد از هر نوعی از ویروس جهش یافته، مردم را در جریان بگذاریم. متاسفانه اولین مورد کووید ۱۹ موتاسیون یافته انگلیسی در کشور مشاهده شده است.

ثبت اولین مورد از کرونای انگلیسی در کشور

ثبت اولین مورد از کرونای انگلیسی در کشور

کرونای انگلیسی به ایران رسید

دکتر نمکی گفت: این ویروس در یک هموطن که از انگلیس آمده بود و بعد از مدتها رصد، پیدا شد. این فرد در یکی از بیمارستانهای خصوصی بستری بود و پس از بررسی های مکرر، تست کووید ۱۹ وی از نوع جهش یافته تایید شد. حال این فرد در حال حاضر خوب است و خوشبختانه او فردی آگاه بوده است. با اینکه این مسافر با pcr منفی وارد کشور شده است، اما خود را بین همراهان و خانواده کاملا ایزوله کرده بوده و رفت و آمدی به هیچ جای مشکوک نداشته است؛ تمام اطرافیان این فرد ارزیابی شدند و خوشبختانه رد و نشانی از این ویروس در نزدیکان و خانواده او پیدا نشده است.

وزیر بهداشت همچنین در مورد یافتن ردی از ویروس جهش یافته در غرب کشور گفت: همکار ما بارها مورد تست قرار گرفت و بیش از ۲۴۰ نفر هم که با این همکار ما در تماس بودند، چک شدند و خوشبختانه در هیچ یک از آنها ردی از کرونای جهش یافته انگلیسی پیدا نشد. بنابراین این خبر تأیید نمی شود. تنها موردی که از این ویروس جهش یافته یا به اصطلاح کرونای انگلیسی در کشور ردیابی شده، همان فرد بستری در بیمارستان خصوصی است.

دکتر نمکی همچنین تأکید کرد: مردم عزیز توجه داشته باشند که این اطلاع رسانی به منظور ایجاد وحشت انجام نمی گیرد، بلکه تأکیدی برای رعایت بیشتر مراقبت ها و دستورالعمل‌های بهداشتی است. همچنین اگر مورد جدیدی وجود داشته باشد حتما در آن مورد به مردم گزارش داده خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان