کرونای انگلیسی – شناسایی چهار مورد جدید کرونای انگلیسی در کشور

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۱
کرونای انگلیسی - شناسایی چهار مورد جدید کرونای انگلیسی در کشور

آمار جدید کرونای انگلیسی در کشور

بر اساس اعلام وزیر بهداشت چهار مورد جدید کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شدند.  چند روز قبل نیز وزارت بهداشت از شناسایی اولین مورد ویروس کرونای انگلیسی در کشور خبر داده بود که با این حساب تاکنون ۵ نفر در کشور به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا هستند.

دکتر سعید نمکی امروز در نشست ستاد مقابله با کرونا مازندران در ساری افزود: این بیماران یک خانواده ایرانی ساکن یکی از کشورهای اروپایی هستند که اواخر هفته گذشته به کشور سفر کردند. وی گفت : با وجود این که نتیجه تست پی سی آر (PCR) این افراد که در کشور میزبان انجام شده بود ، اعلام شد ، ولی پس از ورود به ایران مورد آزمایش قرار گرفتند و بر اساس اطلاعاتی که روز جاری به وزارت بهداشت ارائه شد، نتیجه آزمایش آنها مثبت و ویروس از نوع جهشی انگلیسی بود.

دکتر نمکی افزود : در شرایط فعلی ویروس جهش یافته انگلیسی در بیشتر کشورهای اروپایی شیوع یافته و به نوعی اروپایی شده است و ما نیز محدودیت هایی را برای ورود افراد از این کشورها به ایران را برقرار کرده ایم که از جمله آن داشتن تست منفی پی سی آر است. با این وجود از تمامی افرادی که از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها به ایران سفر می کنند تست پی سی آر گرفته می شود و تا قبل از مشخص شدن نتیجه نیز در قرنطینه قرار خواهند گرفت.

تولید انبوه واکسن ایرانی در بهار آینده

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: واکسن ایرانی در بهار آینده به تولید انبوه خواهد رسید و در دسترسی همگان قرار خواهد گرفت. دکتر نمکی افزود : تست انسانی این واکسن در مرحله اول بدون هیچ عارضه ای و با موفقیت انجام شده است و در حال حاضر مرحله دوم و سوم تست واکسن ایرانی نیز در حال انجام است.

کرونای انگلیسی - شناسایی چهار مورد جدید کرونای انگلیسی در کشور

کرونای انگلیسی – شناسایی چهار مورد جدید کرونای انگلیسی در کشور

وی خاطرنشان کرد:  قطعا بزودی جمهوری اسلامی به جمع یکی از تولیدکنندگان انبوه واکسن کووید۱۹ در منطقه خواهد شد و همزمان نیز تولید دو واکسن در داخل نیز در دستور کار قرار گرفت که یکی از این واکسن ها با همکاری کشور کوبا و شرکت پاستور ایران در حال انجام است.
وزیر بهداشت اظهار داشت : با وجود درخواست ها از برخی کشورها برای آزمایش واکسن بر روی ایرانیان، این اجاره به هیچ وجه داده نشد و صرفا ما در زمینه ورود تکنولوژی و دانش فنی با برخی کشورهای سازنده واکسن همکاری داشتیم.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان