ابتلا به کرونا – آیا امکان دارد بدون اینکه بدانیم به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته باشیم؟

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۱
کرونا - آیا امکان دارد بدون اینکه بدانیم به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته باشیم؟

آیا به کرونا مبتلا شده ایم؟

همه گیری ویروس کرونا باعث شده است در ماههای اخیر بیماری هایی که علائمی مشابه با کرونای خفیف دارند هم توسط افراد عادی ابتلا به کرونا در نظر گرفته شوند. بسیاری از مردم از خود می پرسند بیماری که به آن مبتلا شده اند آنفولانزا بوده؟ یا سرماخوردگی یا همان کووید ۱۹؟ بسیاری با تصور اینکه کرونا را شکست داده و در برابر آن مصون شده اند دیگر توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

کووید ۱۹ در دسامبر سال ۲۰۱۹ در چین بروز کرد و سپس در ماه ژانویه سفر خود به سایر نقاط جهان را آغاز کرد. اولین مورد در کشور آمریکا در تاریخ ۲۱ ژانویه تایید شد. پیش از آن استرالیا، بانکوک، کره جنوبی، فرانسه، انگلیس، ژاپن، روسیه و برخی کشورهای دیگر هم درگیر این ویروس مزاحم شده بودند.

کرونا - آیا امکان دارد بدون اینکه بدانیم به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته باشیم؟

 آیا امکان دارد بدون اینکه بدانیم به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته باشیم؟

ابتلا به کرونا و بهبودی بدون اطلاع

بعید نیست بسیاری از افراد در سراسر جهان بدون آنکه تشخیص داده شود به این ویروس مبتلا شده و بهبود یافته باشند. از آنجا که در موارد خفیف این ویروس علائمی شبیه آنفولانزا و سرماخوردگی ایجاد میکند؛ پیگیری آن کار مشکلی است. یکی از کارشناسان سرشناس دانشگاه مریلند گفته: این ویروس هفته ها یا حتی ماه ها پیش از آنکه هشدارهای رسمی صادر شوند، دیده شده است. با توجه به زمان بندی و دوره شیوع گزارش شده به وسیله مطالعات، این امکان وجود دارد که بسیاری این بیماری را از مدت‌ها پیش تجربه کرده باشند، اما متوجه نبوده اند.

احتمالا در اوایل شیوع، آن را با بیماری های شایع تنفسی اشتباه می گرفته اند. متخصصان بسیاری معتقدند اگر به کووید ۱۹ مبتلا شوید و بدنتان با این ویروس مبارزه کرده و پیروز شود، شما در برابر ابتلای مجدد ایمن خواهید بود. البته این فقط یک فرضیه است و هنوز به اثبات نرسیده است.

کلام آخر

حتی اگر بدون اینکه خودتان بدانید دچار بیماری حاصل از این ویروس شده باشید و بدنتان با آن مبارزه کرده باشد هم باید فاصله اجتماعی را رعایت کنید. زیرا به نظر می رسد مصونیت در بدن هر فرد متفاوت است. همچنین شما با رفتارهای اشتباه خود می توانید سبب ابتلای افراد دیگر شوید. در هر صورت به خاطر داشته باشید که این ویروس جدید است و هنوز راه زیادی تا شناسایی کامل رفتارهای آن در پیش است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0