کرونا در تهران – کرونا در تهران به مرحله پاندمی رسیده است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۸

کرونا در تهران به مرحله پاندمی رسیده است

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرده است: در صورتی که موج ابتلای کرونا در تهران افزایش پیدا کند، شرایطی غیر قابل پیش بینی رخ خواهد داد. وی ادامه داد با توجه به آمار، نه تنها در مرحله کنترل بیماری نیستیم بلکه بیماری در حال افزایش است. کرونا در این کلانشهر به مرحله پاندمی رسیده است.

کرونا در تهران - کرونا در تهران به مرحله پاندمی رسیده است

کرونا در پایتخت به مرحله پاندمی رسیده است

کرونا در تهران

علیرضا زالی اضافه کرد: وضعیت کرونا در پایتخت در حال حاضر به پاندمی رسیده است. با توجه به میزان مداخله در تردد شهری می توان در مورد وضعیت بیماری و مدیریت آن اظهار نظر کرد. مهم ترین نکته در مورد کرونا و کووید ۱۹ این است که این بیماری واکسن و داروی قطعی ندارد. تنها راه مقابله با آن پیشگیری است. بنابراین اولین راه پیدا کردن مظنونین به ابتلا است. البته ما توان عملیاتی کردن این روش را به دلیل کمبود امکانات نداریم. راه دوم غربالگری است. در حال حاضر این روش از طریق سامانه ۴۰۳۰ در حال انجام است. با توجه به جمعیت کلان شهر تهران که حدودا سه برابر سایر استان ها است استفاده از این سامانه تنها راه منطقی غربالگری است.

کمبود تخت نداریم

علیرضا زالی در ادامه صحبت هایش تاکید کرد که در حال حاضر در پایتخت کمبود تخت نداریم. اما در صورتی که موج ابتلا افزایش یابد، با توجه به خستگی کادر درمانی شرایط قابل پیش بینی نخواهد بود. نیروهای درمانی از ابتدای اسفند به صورت جسمی و روحی درگیر این وضعیت هستند.

ماسک

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا در کلانشهر تهران در مورد استفاده از ماسک گفت: ویروس کرونا سنگین است. بنابراین مدت زمان زیادی روی هوا باقی نمی ماند. اما بر اثر عطسه و سرفه تا ۷ متر به سطوح می‌چسبد. استفاده از ماسک های جراحی و حتی ماسک های پارچه ای دست دوز می تواند مفید باشد. می توان با استفاده از دستمال کاغذی داخل ماسک، میزان نفوذ ویروس را کاهش داد. بنابراین اگر ماسک در دسترس بود از آن استفاده کنید. شستن و اتو زدن ماسک های پارچه ای هم اقدامی موثر است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان