کرونا در خانه – راهکارهایی برای جلوگیری از ورود کرونا به خانه

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۵
کرونا در خانه - راهکارهایی برای جلوگیری از ورود کرونا به خانه

بهترین روش ماندن در خانه است

کرونا در خانه . با فررسیدن نوروز و سال جدید،بهترین فرصت برای ماندن در خانه فراهم شده است.از این تعطیلات استفاده کنید و در خانه بمانید تا در امان باشید.در واقع این فرصتی طلایی است برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا.با سفر نرفتن و یا نرفتن به خانه اقوام برای دید و بازدید عید به قطع زنجیره کمک کنید.لازم است نکاتی را هم در خانه رعایت کرد.

کرونا در خانه - راهکارهایی برای جلوگیری از ورود کرونا به خانه

کرونا در خانه – راهکارهایی برای جلوگیری از ورود کرونا به خانه

ضدعفونی محیط های مرطوب

با اقوام و نزدیکانتن از طریق تلفن و فضای مجازی در ارتباط باشید. به آنها بگویید با شرایط پیش آمده از دیدار آنها محزوم حواهید بود تا همه سلامت بمانید. یادتان باشد ظرفشویی خانه را به صورت مکرر با مایع ظرفشویی و آب گرم شست و شو و ضدعفونی کنید. بیشترین ماندگاری کرونا روی سطوح استیلی است. بنابراین با تمیز کردن سینک مانع از انتقال ویروس به مواد غذایی شوید. کووید ۱۹ دوست دار محیط مرطوب است. سینک ظرفشویی،حمام و دستشویی را مداوم ضدعفونی کنید. هر روز پنجره های خانه را باز کنید تا هوا داخل خانه جریان داشته باشد. مخصوصا محیط های مرطوب را حتما خشک کنید.

خریدها حاوی ویروس هستند

به احتمال بسیار زیاد هر چیزی که وارد خانه می شود آلوده به کووید ۱۹ است. ضدعفونی را جدی بگیرید. اگر چیزی که خرید کرده اید غیر قابل شست و شو است،مثل قند و شکر؛ در حدود ۱۰ روز (بیش از یک هفته) از آنها استفاده نکنید، تا ویروس ها از بین بروند. عمر این ویروس در یخچال و فریزر بیشتر می شود. قبل از خوردن نان آن را در مایکروفر و یا در قابلمه در بسته داغ کنید. نوشیدن مایعات گرم را فراموش نکنید. سبزیجات و میوه ها را به خوبی ضدعفونی کنید. میوه هایی مثل پرتقال را که پوستشان کنده می شود را هم به خوبی بشویید. ممکن است در هنگام مصرف ویروس از روی پوست به درون میوه انتقال پیدا کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان