کرونا در کودکان – بیش از یک سوم کودکان مبتلا به کرونا علامتی ندارند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۶
کرونا در کودکان - بیش از یک سوم کودکان مبتلا به کرونا علامتی ندارند

ناقلین بدون علامت کووید ۱۹

پیش از بارها شنیده ایم که کرونا در کودکان ممکن است بدون علامت باشد. کودکان در واقع می توانند تبدیل به ناقلین این ویروس موزی به خانواده ها شوند و جمع زیادی را آلوده کنند. حالا طی یک مطالعه در کانادا این موضوع به دقت بررسی و البته تایید شده است. نتایج این مطالعه نشان می دهد بیش از یک سوم از کودکانی که مبتلا به کووید ۱۹ می شوند، هیچگونه علامتی از بیماری نشان نمی دهند. بنابراین با فرض سلامت و در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها (که این مسئله درکودکان کمی سخت است) می توانند تمام اهل خانه و هر کسی که با آنها در ارتباط باشند را آلوده نمایند.

کرونا در کودکان - بیش از یک سوم کودکان مبتلا به کرونا علامتی ندارند

کرونا در کودکان – بیش از یک سوم کودکان مبتلا به کرونا علامتی ندارند

کرونا در کودکان

در این پژوهش ۲ هزار و ۴۴۳ کودک درآلبرتا واقع در کانادا را که در جریان موج اول همه گیری یعنی از ماه مارس تا سپتامبر از نظر عفونت کووید-۱۹ مورد آزمایش قرار گرفته اند. در واقع نتیجه این مطالعه باعث ایجاد نگرانی از دیدگاه بهداشت عمومی می شود. اینکه تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در جامعه زیاد هستند و فقط به دلیل نداشتن هیچ گونه علائمی متوجه بیماری این افراد نمی شویم. در واقع بسیاری از افراد جامعه از بیماری خود مطلع نیستند و به طور بالقوه آن را گسترش می دهند.

از بین ۲ هزار و ۴۶۳ کودک مورد مطالعه، نتیجه آزمایش هزار و ۹۸۷ کودک برای ابتلا به کووید-۱۹ مثبت و ۴۷۶ نفر منفی بوده است. بین کودکانی که آزمایش شان مثبت شده تعداد ۷۱۴ نفر یعنی حدود ۳۶ درصد آنها بدون علامت گزارش شده اند.

تعطیلی مدارس

یکی از محققان این پژوهش می گوید: با توجه به نتایج، تعطیلی مدارس برای دوره طولانی تر از تعطیلات کریسمس تصمیم درستی است. تا جاییکه می دانیم احتمال شیوع بیماری در کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر است، اما این به معنای نداشتن خطر نیست. کودکان پخش ککنده های بدون علامتند و این گروه نسبت به افرادی که علائم دارند خطرناک تر هستند.

برخی مبتلایان به ویروس کووید-۱۹  دارای حال عمومی خوبی هستند و نمی دانند که آلوده شده اند، بنابراین با دوستان و اقوامشان معاشرت می کنند و ناخواسته ویروس را گسترش می دهند. بنابراین تا پایان یافتن شرایط پاندمی، رعایت دستورالعمل ها و نکات بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی بهترین و موثرترین راه برای جلوگیری از انتقال این بیماری است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان