کرونا – ویروس کشنده در جهان

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۶
کرونا - ویروس کشنده در جهان

ویروس کشنده در حال شیوع در جهان

کرونا ویروس کشنده در حال شیوع در جهان که ۵۶ قربانی گرفت.منشا این ویروس شهر «ووهان» چین اعلام شده و در حال گسترش می باشد. تاکنون ۱۹۷۵ نفر نیز آلوده به این ویروس هستند،که شناسایی و قرنطینه شده اند.موارد معدودی از بیماری ویروس کرونا که در کره جنوبی، ژاپن، آمریکا، استرالیا و فرانسه دیده شده نیز همگی قبل از ۱۵ ژانویه از این چین خارج شده اند.

 کرونا - ویروس کشنده در جهان

کرونا – ویروس کشنده در جهان

قرنطینه افراد در چین

۱۵ ژانویه شهر ووهان که ۱۱ میلیون جمعیت دارد و شهر های اطراف آن تحت مراقبت شدید و قرنطینه قرار گرفتند و مردم این شهر ها اجازه خروج از کشور ندارند و سایر افراد برای خروج از کشور تحت غربالگری و مراقبت شدید قرار دارند و هر کس تب داشته باشد اجازه خروج از کشور را ندارد.هر فرد مبتلا به این ویروس سه و یا چهار نفر را مبتلا میکند این ویروس تاکنون ۵۶ کشته در چین داشته که همگی بالای ۶۰ سال بوده اند و فقط یک نفر ۳۷ ساله بوده که او هم بیماری زمینه ای قبلی داشته است.

عامل ویروس کرونا

در بین افرادی که مبتلا به این ویروس بودند در شهر ووهان چین از یک فروشگاه بزرگ گوشت که غذاهای دریایی می فروشد، گوشت خریده بودند و ظاهرا اکثر آنها از گوشت مار و خفاش این فروشگاه خریداری و مصرف کرده بودند.خفاش همواره یکی از مخزن های اصلی ویروس کرونا بوده و در مورد بیماری سارس و ویروس کرونای «مرس»  که چند سال پیش در چین دیده شده نیز مخزن اصلی خفاش بود و در مورد بیماری «مرس» گر چه از شتر به انسان منتقل شد و بعد از انسان به انسان انتقال یافت اما قبل از آن از خفاش به شتر منتقل شده بود. سال ۲۰۰۲ که بیمار «سارس» در چین دیده شد نیز منشا آن گوشت خفاش و گربه بود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان