کرونا و فوتبال – از کاهش قیمت ستاره ها تا چالش دستمال کاغذی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۵
کرونا و فوتبال - از کاهش قیمت ستاره ها تا چالش دستمال کاغذی

بزرگترین مصیبت قرن فوتبال را هم درگیر کرده است

کرونا و فوتبال . کرونا تبدیل به بزرگترین معضل جهان شده است. از آن به عنوان بزرگترین مصیبت قرن گذشته یاد می شود. بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده اند. حالا کرونا تمام جهان را به تعطیلی کشانده است. فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست. علاقمندان به فوتبال در حدود دو ماه است که از لذت تماشای این ورزش هیجان انگیز محروم شده اند.

کرونا و فوتبال - از کاهش قیمت ستاره ها تا چالش دستمال کاغذی

کرونا و فوتبال – از کاهش قیمت ستاره ها تا چالش دستمال کاغذی

ستارگان خانه نشین

بازیکنان فوتبال هم مانند باقی مردم خانه نشین شده اند. حالا در خانه تصاویر ورزش در خانه یا چالش هایشان را می بینیم. آنها با روپایی زدن با دستمال کاغذی و یا چالش دراز و نشست روزهایشان را سپری می کنند. باشگاه های بزرگ فوتبال ضررهای میلیارد یورویی داده اند. آنها از بازیکنانشان خواسته اند که دستمزدهایشان را کاهش دهند.

کرونا همچنین باعث افت قیمت ستارگان بزرگ هم شده است. از مسی و رونالدو و امباپه تا دیگران. کاهش قیمت بازیکنان در لیگ جزیره باعث شده تا این تیم ها فعلا فروش بازیکنان خود را تعطیل کنند. آنها به دنبال این هستند که با عادی شدن اوضاع، تعادل قیمت ها را به دست بیاورند.

درس هایی از کرونا

حالا ستاره های بزرگ دنیای فوتبال هم می دانند بدون حضور مردم در ورزشگاه ها آنها ستاره های چندین میلیون دلاری نیستند. آنها هم مانند علاقمندان به فوتبال و هواداران باشگاه ها دلشان برای روزهای قبل از کرونا تنگ شده است. حالا دیگر به خوبی یادمان می ماند فوتبال تنها یک ورزش است برای سرگرم شدن و لذت بردن.

حالا که جهان دو ماه بدون فوتبال را تجربه کرده و هنوز هم این روزها ادامه دارد؛ شاید بتوان درسی از این وضع گرفت. شاید تماشاگران باید بدانند ورزشگاه ها جایی هستند برای لذت بردن از لحظات در کنار هم. نه محلی برای توهین و فحاشی و پرتاب سنگ! ای کاش با پایان روزهای کرونایی روزهای توهین و بی احترامی در فوتبال و ورزشگاه هم تمام شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان