انفجار کشتی نفت کش – کشتی نفت کش انگلیسی در بندر جده عربستان منفجر شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۴
کشتی نفت کش انگلیسی - انفجار کشتی نفت کش انگلیسی در بندر جده عربستان سعودی

انفجارکشتی نفت کش انگلیسی در بندر جده عربستان

 یک کشتی نفت کش انگلیسی بر اثر برخورد یا یک شئ خارجی در بندر جده در عربستان دچار انفجار و آتش سوزی شده است. تاکنون گزارشی از تلفات انسانی ناشی از این انفجار در نفت کش انگلیسی منتشر نشده است. مقامات سعودی حاضر به اظهارنظر درباره علت وقوع انفجار و زمان دقیق آن در نفت کش انگلیسی نشده اند، اما طبق گزارش ها که این کشتی عصر دیروز دچار انفجار شده است.

 جزئیاتی از  این حادثه منتشر نشده و از کشتی های حاضر در محل خواسته شده که احتیاط  کنند و تحقیقات در این خصوص در جریان است.
بنابر گزارش ها، ۲۲ خدمه کشتی بی دبلیو راین که حامل پرچم سنگاپور بود، خود را نجات داده و هیچ یک در حادثه آسیب ندیده اند. طبق برخی گزارش ها در خصوص احتمال نشت نفت از محل انفجار هشدار داده شده است و  این انفجار کشتی حامل سوخت که  الامل السعودی نام دارد  هیچ تاثیری بر صادرات نفت خام نخواهد داشت.

علت انفجار کشتی نفت کش انگلیسی

شرکت کشتیرانی سنگاپوری هافنیا اعلام کرد علت وقوع انفجار و آتش‌سوزی در یکی از نفتکش‌هایش در بندر جده عربستان سعودی یک شی «با منشأ خارجی» نامشخص بوده است. بنابر بیانیه این شرکت، نفتکش بی‌دبلیو راین هنگام تخلیه بار در جده هدف یک شی با منشأ خارجی قرار گرفت.

کشتی نفت کش انگلیسی - انفجار کشتی نفت کش انگلیسی در بندر جده عربستان سعودی

انفجار کشتی نفت کش انگلیسی در بندر جده عربستان سعودی

انفجار امروز کمتر از سه هفته پس از حمله احتمالی به یک نفت کش در پایانه سعودی شقیق در جنوب جده و آسیب دیدن آن شناور رخ می دهد.
با وجود اینکه تاکنون دلیل این انفجار مشخص نیست، اما  برخی رسانه ها به نام حوثی های یمن اشاره کرده و مدعی شده اند آنها در گذشته از مین های دریایی برای حمله به کشتی ها در آبهای عربستان سعودی استفاده کرده بودند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داده است که شرکت مالک کشتی آسیب دیده  منشأ خارجی عامل انفجار را تایید کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان